Biletul zilei - 06.05.2023

LaLiga etapa 4: Real Madrid continua lantul de victorii!

LaLiga etapa 4: Surprize

Cadiz – Villareal (3-1): Submarinul galben deschidea scorul in minutul 10 prin Sorloth. Gazdele reveneau rapid in joc, Ramos egala in minutul 18. Pedraza ii lasa pe oaspeti in inferioritate numerica in minutul 22 incasand un cartonas rosu pentru comportament nesportiv. Machis reu sea sa o aduca in avantaj pe Cadiz in minutul 30. Repriza secunda incepea cu o noua eliminare pentru oaspeti, antrenourul Setien fiind trimis in tribune in minutul 46. In minutul 50, Machis marca golul ce stabilea scorul final 3-1.

LaLiga etapa 4: Favorite care s-au impus

Osasuna – Barcelona (1-2): Prima repriza se incheia cu avantaj pentru oaspeti dupa reusita lui Kounde din minutul 45+1. Avila reusea sa restabileasca egalitatea in minutul 76 dupa un gol superb al argentinianului. Catena ingreuna meciul gazdelor, faultand in minutul 84, incasand un cartonas rosu si oferind un penalty oaspetilor. Gruparea catalana se impunea cu reusita din minutul 85 din penalty al lui Lewandowski.

Real Madrid – Getafe (2-1): Jucatorul crescut de galactici, Mayoral deschidea scorul pentru oaspeti in minutul 11 si o ajuta pe Getafe sa intre cu avantaj la cabine. Real reusea sa egaleze inca din debutul reprizei secunde, minutul 47 prin noul atacant Joselu. Real a fortat intoarcerea scorului, ceea ce a fost posibil in prelungirile meciului, cand in minutul 90+5 starul englez Jude Bellingham isi trecea cel de al 5-lea gol al sezonului in cont.

LaLiga etapa 4: Meciuri spectaculoase

Almeria – Celta Vigo (2-3): Celta deschidea scorul in minutul 24 prin Nunez, pana la pauza, oaspetii reuseau sa mai marcheze odata, prin Larsen si intra cu avantaj de 2 goluri la cabine. Prima care marca in repriza secunda era Almeria, Akieme reducea din diferenta in minutul 54. Arribas reusea sa egaleze in minutul 68 si aprindea fianlul meciului. In cele din urma Celta avea sa se impunca, Swedberg puncta pentru 2-3 in minutul 87 si asigura victoria oaspetilor.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe LaLiga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Real Sociedad – Granada (5-3): Bascii deschideau rapid scorul, Kubo marcand in minutul 9. Scorul devenea egal in minutul 35 dupa ce fundasul gazdelor Le Normand marca in proprie poarta. La pauza avea sa intre cu avantaj de partea gazdelor, Kubo marcand prntru a doua oara in minutul 44. Zubimendi ducea scorul la 3-1 in minutul 59. Gazdele se dezlantuiau si avea sa mai marcheze alte doua goluri, prin Barrenetxea in minutul 67 si autogolul lui Bosch din minutul 76. Finalul meciului apartinea oasepetilor care marcau de doua ori prin Boye in minutul 83 si Zaragoza in minutul 90+9.

LaLiga etapa 4: Alte rezultate

Alaves – Valencia (1-0): ‘6 Ozkacar (autogol)

Betis – Vallecano (1-0): ’53 Willian Jose

Girona – Las Palmas (1-0): ’88 Portu

Mallorca – Ath. Bilbao (0-0)

Clasament dupa etapa 4: Primele sase