Biletul zilei - 25.10.2022

LaLiga etapa 37: Inca un pas si sezonul se va incheia!

LaLiga etapa 37: Surprize

Atl. Madrid – Osasuna (1-4): Leii intrau cu avantaj minim la cabine, dupa ce reuseau sa deschida scorul in minutul 26 prin R. Garcia. In debutul partii secunde, oaspetii duceau scorul la 0-2 prin reusita lui Oroz din minutul 52. Dupa doar 3 minute, fosta campioana revenea in joc, Morata marcand. Avantajul de 2 goluri al Osasunei era refacut in minutul 64, R. Garcia marcand din  nou. Tabela era inchisa in minutul 88, Torro reusind sa puncteze din pasa lui Ibanez.

LaLiga etapa 37: Favorite care s-au impus

Barcelona – Vallecano (3-0): Fosta campioana deschidea extrem de rapid, in minutul 3 prin Lewnadowski, intrand cu acest avantaj la cabine. In cea de a doua repriza, gruparea blaugrana mai marca de 2 ori, prin Pedri, in minutele 72 si 75.

Valencia – Girona (1-3): Prima parte se incheia cu avantaj pentru catalani, ce reusea sa deblocheze tabela in minutul 32 prin Savio. Goleadorul oaspetilot, ucraineanul Dovbyk, marca pentru 0-2, in minutul 58. Avanatjaul Gironei era marit de un autogol al lui Gasiorowsky din minutul 67. Scorul final al meciului era stabilit de catre lilieci in minutul 84 dupa un penalty transformat de Pepelu.

LaLiga etapa 37: Meciuri spectaculoase

Mallorca – Almeria (2-2): Cele doua reprize aveau sa aduca cate 2 goluri fiecare. Prima ce trecea in avantaj era Mallorca, ce marca prin Larin in minutul 29. Almeria reusea sa egaleze in finalul primei reprize, prin Arribas in minutul 41. In a doua repriza, meciul avea sa se desfasoare in oglinda, Almeria trecand in avantaj in minutul 66 prin Langa, iar Mallorca egaland in finalul meciului, minutul 83, prin Darder.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe LaLiga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Villareal – Real Madrid (4-4): Campioana incepea meciul in forta, trecand in avantaj inca din minutul 14, printr-un nou gol al tanarului Arda Guller. Veteranul Joselu marca pentru 0-2 in minutul 30. Sorloth o readucea in joc pe submarinul galben in minutul 39. Pana la finalul primei reprize, galacaticii aveau sa mai marcheze de 2 ori, prin Lucas Vasquez in minutul 40 si prin Arda Guller din nou in minutul 45+2. Repriza secunda avea sa apartina in totalitate gazdelor, ce reuseau o remontada. In doar 8 minute, submarinul galben reusea sa egaleze, cine altceva putea marca daca nu Sorloth, ajungand la 23 de reusite cu golurile sale din minutele 48, 52 si 56.

LaLiga etapa 37: Alte rezultate

Alaves – Getafe (1-0): ’12 Vicente

Granada – Celta Vigo (1-2): ’61 Larsen (0-1), ;63 Bamba (0-2), ’86 Bruno Mendez (1-2)

Cadiz – Las Palmas (0-0)

Betis – Sociedad (0-2): ‘5 Mendez, ’42 Merino

Ath. Bilbao – Sevilla (2-0): ’17 Garcia, ’19 Muniain

Clasament dupa etapa 37: Primele sapte