Rezumat La Liga etapa 24

LaLiga etapa 33: Atletico ia fata rivalei din oras!

LaLiga etapa 33: Suprize

Ath. Bilbao – Betis (0-1): Gruparea alb-verde deschidea scorul in startul meciului, minutul prin golul lui Willian Jose. Meciul a fost controlat in mare parte de gazde, insa fara sorti de izbanda, nereusind sa pastreze puncte din acest duel.

LaLiga etapa 33: Favorite care s-au impus

Barcelona – Osasuna (1-0): Meciul a inceput foarte slab pentru Osasuna, incasand un cartonas rosu in minutul 36 prin Herrando. Catalanii s-au impus prin reusita lui Jordi Alba din minutul 85.

Rayo Vallecano – Valladolid (2-1): La pauza se intra cu scorul de 0-0. Gazdele marcau primii in minutul 48 prin de Tomas. Avantajul gazdelor era majorat de catre reusita lui Camello din minutul 80. Scorul final al meciului est stabilit de catre Leon in minutul 84, 2-1.

Almeria – Elche (2-1): Almeria intra cu avantaj la cabine dupa reusita lui Leo Baptistao din minutul 22. Avantajul gazdelor era marit in debutul reprizei secunde, minutul 52 prin Embarba. Golul oaspetilor era marcat de cate Ponce in minutul 90.

Girona – Mallorca (2-1): Scorul era deschis de catre Girona in minutul 45+2 prin reusita lui Bernard0. Mallorca reusea sa egaleze in minutul 80 prin reusita lui Muriqi din penalty. Dupa doar 4 minute, Castellanos stabilea scorul final 2-1.

LaLiga etapa 33: Meciuri spectaculoase

Sevilla – Espanyol (3-2): Andaluzii deschideau scorul in minitul 22 prin reusita lui Gil. La pauza se intra cu avantaj pentru oaspeti, egalitatea se restabilea prin autogolul lui Rekik din minutul 29, iar golul de 1-2 era marcat de catre Puado in minutul 43. De data aceasta avea sa revina andaluzii, marcand prin Ocampos in minutul 69 din penalty pentru 2-2 si Gueye pentru 3-2 in minutul 88.

Atl. Madrid – Cadiz (5-1): Atletico intra la cabine cu avantaj de 2 goluri dupa dubla lui Griezmann din minutele 2 si 27. Tot gazdele marcau primele in repriza secuna, prin Morata in minutul 49. Scorul devenea 4-0 in minutul 57 dupa penalty-ul transformat de Carrasco. Golul de onoare al oaspetilor era marcat de catre Lozano in minutul 72. Ultima modificare a tabelei era produsa de Molina in minutul 73.

LaLiga etapa 33: Alte rezultate

Getafe – Celta Vigo (1-0): ‘3 Unal (penalty)

Valencia – Villareal (1-1): ’62 Jackson (0-1), ’72 Lino (1-1)

Real Sociedad – Real Madrid (2-0): ’47 Kubo, ’82 Barrenetxea

Clasament dupa etapa 33: Primele sase