Biletul zilei - 13.02.2024

LaLiga etapa 32: Galacticii rapun marea rivala in El Clasico!

LaLiga etapa 32: Surprize

Ath. Bilbao – Granada (1-1): Granada era cea de deschidea scorul printr-un autogol rapid al lui Inaki Williams din minutul 6. Guruzeta reusea sa egaleze scorul in minutul 24, acesta fiind scorul pauzei. Bilbao avea sa atace cu toate optiunile pentru o victorie, insa nereusind sa se impuna.

Alaves – Atl. Madrid (2-0): Alaves puncta cate un gol pe repriza, mai intai deblocand tabela prin Benavidez in minutul 15 din pasa lui Garcia, acesta fiind si scorul pauzei. Alaves risipea toate emotiile in prelungiri cand inchidea tabela la 2-0 dupa golul lui Rioja.

LaLiga etapa 32: Favorite care s-au impus

Almeria – Villareal (1-2): Submarinul galben debloca tabela in minutul 25, Akhomach deschizand scorul din pasa lui Pedraza. Scorul pauzei avea sa fie insa egalitate, 1-1 dupa ce Lozano isi trecea numele pe lista marcatorilor in minutul 30. Oaspetii reuseau sa plece cu cele 3 puncte dupa un gol marcat in prelungiri, minutul 90+2 de catre  Sorloth.

LaLiga etapa 32: Meciuri spectaculoase

Celta Vigo – Las Palmas (4-1): Las Palmas era prima ce marca in acest duel, prin Herzog in minutul 11 din pasa lui Munir. Celta egala in finalul reprizei, minutul 37 prin Iago Aspas. Pana la pauza, gazdele reuseau sa treaca in avantaj, dupa ce Swedberg puncta din pasa lui Aspas in minutul 39. In cea de a doua repriza, Celta avea sa mai marcheze de 2 ori, prin Douvikas in minutul 71 ducand scorul la 3-1 si Aspas punctand din nou in minutul 76.

Girona – Cadiz (4-1): Revelatia, Girona deschidea scorul foarte repede, in minutul 9 prin Garcia. Martin majora avantajul gazdelor in minutul 22 si stabilind scorul primei reprize, 2-0. Golgheterul Dovbyk isi trecea si el numele pe lista marcatorilor, marcand pentru 3-0. Cadiz reducea din diferenta in minutul 81 prin Escalante. Cei ce aveau sa mai puncteze pana la final aveau sa fie tot gazdele, Portu marcand pentru 4-1 in minutul 83.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe LaLiga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Real Madrid – Barcelona (3-2): Un nou Clasico in culoarea galacticilor. Barcelona era cea de marca prima in acest duel, minutul 6 prin Christensen dupa o greseala a lui Lunin. Galacticii aveau sa egaleze din penalty-ul obtinut de Vasquez in minutul 18, lovitura de pedeapsa fiind transformata de Vinicius Jr. Catalanii marcau din nou in minutul 28 prin tanarul star Yamal, insa golul sau avea sa fie anulat, acest gol punce in prim plan absenta tehnologiei GOAL-Line din LaLiga. Barcelona avea in cele din urma sa aduca din nou in avantaj, tanrul Lopez marcand in minutul 69. Vasquez arata ca se apla intr-o forma foarte buna, egaland la 2 din pasa lui Vini in minutul 73, avand astfel o contributie decisiva la ambele goluri ale Realului. Meciul avea sa se joace pe contre, iar cei ce aveau sa iasa triumfatori erau gazdele, ce se impunea in minutul 90+1 dupa golul lui Bellingham, din pasa lui Lucas Vasquez.

LaLiga etapa 32: Alte rezultate

Vallecano – Osasuna (2-1): ’29 Gomez (0-1), ’80 Chavarria (1-1), ’84 Palazon (2-1)

Valencia – Betis (1-2): ’19 Perez (0-1), ’66 Pepelu (1-1, penalty), ’77 Perez (1-2)

Getafe – Real Sociedad (1-1): ’13 Berrenetxea (0-1), ’29 Rodriguez (1-1)

Sevilla – Mallorca (2-1): ’61 En Nesyri (1-0), ’75 Romero (2-0), ’90+5 Prats (2-1)

Clasament dupa etapa 32: Primele sapte