Biletul zilei - 16.02.2022

LaLiga etapa 31: Rivalele pierd in etapa surprizelor!

LaLiga etapa 31: Favorite care s-au impus

Celta Vigo – Elche (1-0): Celta a reusit sa rapuna lanterna rosie prin reuista lui Aidoo din minutul 90.

LaLiga etapa 31: Surpize

Getafe – Almeria (1-2): Almeria deschidea scorul in mintul 7 prin Suarez. Getafe ramanea in inferioritate numerica in minutul 45+3 dupa eliminarea lui Djene. Suarez facea dubal in minutul 58 si ducea scorul la 0-2. Mayoral stabilea scorul final prin reusita sa din minutul 71.

Bilbao – Sevilla (0-1): Dupa doua goluri anulate pentru ofsaid in primele 20 de minute, Bilbao n-a reusit sa pastreze puncte, Sevilla impunandu-se prin golul lui Ocampos din minutul 90+2 din penalty.

Vallecano – Barcelona (2-1): Gazdele intra cu avantaj la pauza dupa reusita lui Garcia A. din minutul 19. In startul reprizei secunde, F. Garcia majora avantajul gazdelor prin reusita sa din minutul 53. Ultima modificare a tabelei era produsa de catre Lewandowski in minutul 83.

Girona – Real Madrid (4-2): Jucatorul gazdelor, Castellanos scrie istorie in acest duel, inscriind de 4 ori in poarta galacticilor in minutele 12, 24, 46 si 62. Real a avut o evolutie foarte slaba, reusind sa marcheze cate un gol pe repriza pin Vinicius Junior in minutul 34 si Lucas in minutul 85.

LaLiga etapa 31: Meciuri spectaculoase

Atl. Madrid – Mallorca (3-1): Mallorca deschidea scorul in minutul 20 prin Nastasic insa la pauza se intra cu egalitate dupa reusita lui de Paul in minutul 45+2. A doua repriza a apartinut total celor de la Atletico care au marcat de 2 ori prin Morata in minutul 47 si Carrasco in minutul 77.

Valencia – Valladolid (2-1): Valladolid intra cu avantaj la pauza in urma reusitei lui Larin din minutul 4. Valencia egala prin Diakhaby in minutul 60. Gazdele se impunea in minutul 90+3 prin reusita lui Guerra.

Villareal – Espanyol (4-2): Punctul culminant al meciului a fost repriza secunda, in prima repriza stabilindu-se scorul de 0-1 dupa reuista lui Puado din minutul 45. Villareal egala in minutul 53 prin Capoue. Villareal trece in avantaj in urma reusite lui Parejo in minutul 63 dupa penalty-ul ratat in acelasi minut reusind sa macheze. Espanyol egala prin Joselu in minutul 73. Golurile care au facurt diferenta pentru gazde au fost marcate de catre Jackson in minutul 80 si Capoue in minutul 90+2. In minutul 90+5 a fost acordat un cartonas rosu pentru Exposito, jucatorul oaspetilor.

LaLiga etapa 31: Alte rezultate

Cadiz – Osasuna (0-1): ’62 Garcia

Betis – Real Sociedad (0-0)

Clasament dupa etapa 31: Primele sase