real madrid barcelona cota 30 marita pentru minim un gol in meci 0226025042

LaLiga etapa 31: Fruntasele raman in garda inaintea marelui derby!

LaLiga etapa 31: Surprize

Ath. Bilbao – Villareal (1-1): Bascii plecau ca favoriti inaintea acestui duel avand in vedere forma slaba a submarinului galben. Villareal putea intra cu avantaj minim la cabine, dar Gerard Moreno nu reusea sa trimita mingea in poarta din penalty in minutul 10, asadar scorul pauzei avea sa fie 0-0. Meciul se ingreuna pentru oaspeti, Comesana fiind eliminat pentru cumul de cartonase in minutul 46. Bilbao vazandu-se in avantaj numeric, reusea sa dea lovitura si sa deschida scorul, in minutul 66 prin Sancet. Submarinul galben reusea surpriza, si egala la ultima faza prin Dani Parejo din penalty.

LaLiga etapa 31: Favorite care s-au impus

Betis – Celta Vigo (2-1): Prima repriza se incheia fara goluri. Betis deschidea scorul in minutul 53 prin fundasul Miranda din pasa lui Bellerin. Meciul avea sa se aprinda spre final, mai intai scorul ajungea la 2-0 dupa ce Fekir puncta in minutul 83. Celta repornea meciul in minutul 90+1 prin Larsen, insa era prea tarziu pentru o revenire pe tabela.

LaLiga etapa 31: Meciuri spectaculoase

Real Sociedad – Almeria (2-2): Fiecare dintre cele doua reprize avea sa aduca cate 2 goluri, unul de fiecare tabara. Scorul era deschis de oaspeti, prin Embarba in minutul 30. Dupa doar 2 minute, bascii egalau prin Becker. In cea de a doua repriza se schimnbau ordinea golurilor, Sociedad trecand in avantaj in minutul 59 dupa golul lui Oyarzabal, iar mai apoi Embarba egaland din penalty in minutul 88 dupa autogolul lui Zebeldia.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe LaLiga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Atl. Madrid – Girona (3-1): Duelul de UCL. Girona, revelatia acestui sezon reusea sa deblocheze tabela in minutul 4 prin golgheterul Dovbyk. Atletico egala in minutul 34 prin Griezmann din penalty. Pana la pauza, fosta campioana reusea sa treaca in avantaj, dupa ce Correa marca in minutul 45+6. Scorul final al meciului era stabilit inca din minutul 50, cand Griezmann marca pentru a doua data.

LaLiga etapa 31: Alte rezultate

Vallecano – Getafe (0-0)

Cadiz – Barcelona (0-1): ’37 Joao Felix

Osasuna – Valencia (0-1): ’18 Almeida

Mallorca – Real Madrid (0-1): ’48 Tchouameni

Granada – Alaves (2-0): ‘9 Uzuni (penalty), ’38 Boye

Las Palmas – Sevilla (0-2): ’43 En Nesyri, ’90+3 Lukebakio

Clasament etapa 31: Primele sapte