Biletul zilei COTA 10 - 28.10.2021

LaLiga etapa 3: Atletico face instructie in etapa meciurilor spectaculoase!

LaLiga etapa 3: Surprize

Valencia – Osasuna (1-2): Oaspetii reuseau sa puncteze primii, deschizand scorul din penalty in minutul 24 prin Oroz, intrand cu acest avantaj la cabine. Valencia avea sa egaleze in minutul 80 prin Duro insa nu acesta era sa fie scorul final al meciului. In finalul meciului, minutul 90+5, Vidal avea sa stabileasca scorul final 1-2 si victoria oaspetilor.

LaLiga etapa 3: Favorite care s-au impus

Celta Vigo – Real Madrid (0-1): Meciul incepea cu golul marcat de catre Larsen in minutul 3, gazdele deschizand scorul, insa golul acestuia avea sa fie anulat pentru fault, la pauza intrand cu scorul de 0-0. Real a beneficiat de un penalty in minutul 68, insa acesta lovitura de pedeapsa fiind ratata de catre Rodrygo. In cele din urma golul victoriei avea sa fie marcat de noua stea a Madrilenilor, Bellingham in minutul 81.

LaLiga etapa 3: Meciuri spectaculoase

Granada – Mallorca (3-2): Gazdele deschideau scorul in minutul 12 prin reusita lui Rubio. Mallorca rata sansa egalarii in minutul 18, Muriqi ratand penalty-ul acordat oaspetilor. Pana la la urma, la pauza se intra la egalitate, Prats egaland la 1 in minutul 38. In stratul reprizei secunde, Granada trecea din nou in avantaj, Zaragoza marca pentru 2-1 in minutul 46. Uzuni majora avantajul gazdelor in minutul 70 din penalty. Costa avea sa stabileasca scorul final 3-2 cu reusita sa din minutul 87.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe LaLiga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Ath. Bilbao – Betis (4-2): Betis incepea fantastic meciul, reusind sa puncteze de doua ori in primele 10 minute, in minutul 2 Willian Jose deschidea scorul, iar Isco majora scorul in minutul 10. Pana la pauza insa gazdele aveau sa revina. Vesga reducea din diferenta in minutul 30 din penalty, urmand ca tot el sa egaleze in minutul 45 tot din penalty, iar Guruzeta sa ii duca in avantaj pe basci in minutul 45+7. A doua repriza avea sa mai aduca un singur gol, marcat tot de catre gazde, Gomez stabilind scorul final 4-2 in minutul 84.

Villareal – Barcelona (3-4): Un meci cu adevarat spectaculos cu doua intoarceri de scor. Campioana Spaniei avea sa marcheze prima, punctand de  doua ori in primele 15 minute, Gavi in minutul 12 si de Jong in minutul 15. Pana la pauza, submarinul galben egala, Foyth reducea din diferenta in minutul 26, iar Sorloth egala in minutul 40. Villareal stabilea prima intoarcere a scorului cu golul lui Baena din minutul 50, scor 3-2. Torres avea sa o readuca pe Barcelona in meci egaland la 3 in m  inutul 68, iar Lewandowski stabilea scorul final 3-4 in minutul 71.

Rayo Vallecano – Atl. Madrid (0-7): Madrilenii aveau sa stabileasca scorul inceputului de sezon cu acest exemplu de forta. La pauza scorul era 0-3, Griezmann deschizand scorul in minutul 2, Depay majorand scorul la 2 in minutul 16, iar Molina stabilind scorul pauzei in minutul 36. A doua repriza mai aducea alte 4 goluri. Morata marca si el pentru 0-4 in minutul 73, fiind urmat de Correa pentru 0-5 in minutul 79. Morata puncta din nou in minutul 84, iar Llorente stabilea scorul final 0-7 in minutul 86.

LaLiga etapa 3: Alte rezultate

Cadiz – Almeria (1-1): ’59 Hernandez (1-0), ’90+5 Kaiky (1-1)

Getafe – Alaves (1-0): ’84 Mayoral ( penalty)

Las Palmas – Real Sociedad (0-0)

Sevilla – Girona (1-2): ’16 Herrera (0-1), ’45+2 Gudelj (1-1), ’56 Garcia (1-2)

Clasament dupa etapa 3: Primele sase