Biletul zilei - 19.08.2023

LaLiga etapa 28: Galacticii nu da voie urmaritoarelor sa se aproprie!

LaLiga etapa 28: Surprize

Cadiz – Atl. Madrid (2-0): Cadiz deschidea scorul inca din minutul 24, cand Juanmi profita de pasa primita de la Sobrino, si intra cu acest avantaj la pauza. Juanmi avea sa marcheze din nou in minutul 64, de data aceasta din pasa lui Hernandez. Madrilenii au fortat pana la final, insa fara a izbutii salvarea unui punct.

LaLiga etapa 28: Favorite care s-au impus

Las Palmas – Ath. Bilbao (0-2): Bascii marcau cate un gol pe repriza, mai intai reusind sa deschida scorul in minutul 31 pin Guruzeta si sa intre cu acest avantaj la cabine. Golul decisiv al meciului era stabilit de catre autogolul lui Coco din minutul 65.

Girona – Osasuna (2-0): Portu era cel de deschidea scorul in acest duel, in minutul 13 din pasa lui Tsygankov, stabilind scorul pauzei, 1-0. Savio reusea sa elimine emotii gazdelor in minutul 86, cand ducea scorul la 2-0 din pasa lui Garcia.

LaLiga etapa 28:Meciuri spectaculoase

Almeria – Sevilla (2-2): Cei ce deschideau scorul erau gazdele, prin Embarba, in minutul 38, intrand cu acest avantaj la cabine. Sevilla avea sa aprinda meciul in minutul 81, cand Lukebakio marca si restabilea egalitatea. Andaluzii treceau in avantaj 5 minute mai tarziu, Ocampos punctand din pasa lui Romero. Gazdele izbuteau sa salveze un punct in prelungiri, minutul 90+5 prin Milovanovic.

Real Madrid – Celta Vigo (4-0): Vinicius era jucatorul ce debloca tabela inca din prima repriza, mai precis minutul 21, si reusind sa stabileasca astfel scorul primei parti. Avantajul gazdelor era sa fie marit de catre autogolul lui Guaita din minutul 79, urmand sa ajunga la 3-0 dupa al doilea autogol, de data aceasta a lui Dominguez. Scorul final al acestui meci era stabilit de catre reusita lui Arda Guler din minutul 90+4.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe LaLiga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Betis – Villareal (2-3): Punctul culminant al meciului era reprezentat de prima repriza. Betis deschidea scorul in minutul 30 prin Rodriguez. Baena egala inca din minutul 40. La pauza se intra cu scorul de 2-1 dupa ce Willian Jose marca in minutul 45+2. Subamrinul galben egala din nou in minutul 48 dupa ce Papastathopoulos marca in proprie poarta in minutul 48. Scorul final al meciului era stabilit de catre Sorloth in minutul 67.

Granada – Real Sociedad (2-3): Uzuni debloca tabela, 1-0 in minutul 21 din penalty. Sadiq restabilea egalitatea in minutul 33 din pasa lui Mendez. Gazdele izbuteau sa intre cu avantaj la pauza, 2-1 dupa ce Uzuni marca din nou in minutul 45+3. Real Sociedad egala pentru a doua data in acest duel, in minutul 80 prin fundasul Le Normad. Oaspetii reuseau sa dea lovitura in minutul 85 prin portughezul Andre Silva.

LaLiga etapa 28: Alte rezultate

Barcelona – Mallorca (1-0); ’73 Yamal

Valencia – Getafe (1-0): ’40 Duro

Alaves – Vallecano (1-0): ’44 Gorosabel

Clasament dupa etapa 28: Primele sase