Biletul zilei - 02.02.2023

LaLiga etapa 27: Real Madrid si Barcelona defileaz ain etapa meciurilor spectauloase!

LaLiga etapa 27: Favorite care s-au impus

Atl. Madrid – Betis (1-0): O prima repriza si jumatatea din a doua repriza au fost fara mari ocazii. Atletico reusea se sa impuna dupa golul marcat de catre Correa in minutul 86, pastrand cele 3 puncte la Madrid.

LaLiga etapa 27: Surprize

Ath. Bilbao – Getfae (0-0): Gazdele au controlat meciul avand o pisesie favorabila, un numar de cornere foarte mare si ocazii foarte multe, insa portarul celor de la Getafe a fost la nivelul LaLiga avand 3 interventii decisive.

LaLiga etapa 27: Meciuri spectaculoase

Girona – Espanyol (2-1): Girona deschidea scorul in minutul 53 prin Martinez.  Reinier, jucatorul gazdelor primea un cartonas rosu in afara terenul in minutul 71 pentru comportament nesportiv. Espanyol egala in minutul 74 prin Braithwaite. Espanyol ramaneau si eu in inferioaritate numerica dupa cartonasul rosui incasat de catre Gomez in minutul 83. Giromna reusea sa se impuna in minutul 88 dupa penalty-ul transformat de catre Stuani.

Celta Vigo – Almeria (2-2): Almeria deschidea scorul in minutul 7 prin golul lui Babic. In minutul 10, Celta reusea sa egaleze prin Seferovic. Almeria trecea din nou in avantaj prin golul lui Puigmai din minutul 32. In minutul 42, Celta restabileste egalitatea si implicit scorul final in minutul 42 prin Perez.

Elche – Barcelona (0-4): Liderul campionatului deschidea scorul in minutul 20 prin golgheterul Lewandowski. In minutul 56, Fati majora avantajul oaspetilor. Lewandowski avea sa reuseasca dubla in minutul 66 din pasa lui Gavi. Barcelona mai marca odata in minutul 70 prin Torres si stabilea scorul final 0-4.

Real Madrid – Valladolid (6-0): Los Blancos deschideau scorul in minutul 22 prin reusita lui Rodrygo. Omul primei reprize si implicit omul meciului, Benezema reusea o tripla in 7  inute, minutele 29, 32 si respectiv 36 stabilind scorul pauzei, 4-0. Real Madrid marca pentru 5-0 in minutul 73 prin Asensio, iar scorul final era stabilit de Lucas V. in mintul 90+1 din pasa lui Hazard stabilind scorul final 6-0.

LaLiga etapa 27: Alte rezultate

Mallorca – Osasuna (0-0)

Cadiz – Sevilla (0-2): ’51 Ocampos, ’74 En Nesyri

Villareal – Real Sociedad (2-0): ’77 Parejo (penalty), ’81 Jackson

Valencia – Rayo Vallecano (1-1): ‘9 Comesana (0-1), ’82 Kluivert (1-1, penalty)

Clasament dupa etapa 27: Primele sase