biletul zilei - 04.01.2024

LaLiga etapa 26: Campioana revine!

LaLiga etapa 26: Surprize

Real Sociedad – Villareal (1-3): Submarinul galben reusea sa intre cu avantaj minim la pauza, dupa reusita lui Comesana din minutul 17. Comesana avea sa marcheze din nou in minutul 47 cand profita de pasa lui Baena. Sociedad revenea in meci in minutul 86 prin Merino insa nereusind sa pastreze un punct din acest duel. In cele din urma cei ce aveau sa marcheze erau oaspetii, care marcau din nou prin Sorloth in minutul 90+5.

Almeria – Atl. Madrid (2-2): Fosta campipoana deschidea scorul inca din minutul 2 prin Correa. Almeria reusea sa egaleze pana la pauza, prin Romero in minutul 27, scorul pauzei fiind 1-1. Atletico trecea pentru a doua data in avantaj in minutul 57 prin de Paul. Romero avea sa puncteze din nou in poarta madrilenilor si castigand un punct din acest duel.

LaLiga etapa 26: Favorite care s-au impus

Girona – Vallecano (3-0): Prima repriza era una alba, se incheia cu scorul de 1-0. Girona deschidea scorul in debutul reprizei secunde, minutul 52 prin Tsygankov. Meciul avea s fie stabilit in prelungiri, mai intai Savio ducea scorul la 2-0 in minutul 90+1 din pasa lui Torre. Scorul final era stabilit de catre Savio care marca din nou in minutul 90+5 din pasa lui Couto.

LaLiga etapa 26: Meciuri spectaculoase

Betis – Ath. Bilbao (3-1): Betis deschidea scorul in acest duel, prin Avila in minutul 13. Scorul avea sa ajunga la 2-0, in uruma autogolului lui Berchiche. Oaspetii aveau sa sufere o eliminare in minutul 40, cand Nico Williams era eliminat pentru cumul de cartonase. Pana la pauza, marcau si oaspetii, in minuutul 45+7 de catre Guruzeta. Scorul final al meciului era stabilit de catre Johnny in minutul 67.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe LaLiga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Barcelona – Getafe (4-0): Campioana deschidea scorul in minutul 20 prin Raphinha si intra cu acest avantaj la pauza. Cea de a doua repriza avea sa aduca dezlantuirea campioanei. Joao Felix majora avantajul in minutul 53, urmand ca mai apoi de Jong sa duca scorul la 3-0 in minutul 61. Lopez avea sa inchida tablea la 4-0 in minutul 90+1.

Cadiz – Celta Vigo (2-2): Celta era prima ce puncta in acest duel, prin capitanul Aspas in minutul 11, si sa stabileasca scorul primei reprize. Gruparea din Vigo avea sa isi majoreze avantajul in minutul 58 prin Swedberg. Pana la final, Cadiz avea sa revina in meci, mai intai scorul ajungand la 1-2 dupa reusita lui Juanmi din minutul 66. Si urmand ca Machis sa aduca egalarea in minutul 90+10.

LaLiga etapa 26: Alte rezultate

Alaves – Mallorca (1-1): ’76 Benvaidez (1-0), ’88 Nastasic (1-1)

Las Palmas – Osasuna (1-1): ’49 Garcia (0-1), ’52 Rodriguez (1-1)

Real Madrid – Sevilla (1-0): ’81 Modric

Clasament dupa etapa 26: Primele sase