Biletul zilei - 14.05.2023

LaLiga etapa 23: Atletico joaca pana la ultima secunda!

LaLiga etapa 23: Surprize

Real Madrid – Atl. Madrid (1-1): Galacticii plecau ca favoriti in acest duel, reusind sa deschida scorul in minutul 20 prin Diaz si sa intre cu acest avantaj la pauza. Atletico egala inca din minutul 48, prin fundasul muntenegrean Savic, insa golul sau era anulat pentru ofsaid. Atletico reusea in cele din urma sa egaleze, rpin fostul jucator al lui Real, Llorente in minutul 90+3.

LaLiga etapa 23: Favorite care s-au impus

Valencia – Almeria (2-1): Liliecii erau cei ce marcau primii in acest duel, marcand prin Duro in minutul 14. Pana la pauza scorul ajungea la 2-0, mai precis in minutul 23 prin reusita lui Yaremchuk, avand sa fie ultimul gol al primei reprize. Almeria reaprindea meciul in minutul 50, cand Arribas ducea scorul la 2-1. Almeria a sperat pana la final dupa un punct, insa fara sorti de izbanda.

LaLiga etapa 23: Meciuri spectaculoase

Osasuna – Celta Vigo (0-3): Celta deschidea scorul la jumatatea primei reprize, in minutul 24 prin Larsen. Dupa doar un minut, scorul ajungea la 0-2, de la Torre marcand din pasa lui Larsen, inversand astfel primul gol. Scorul final al meciului era stabilit de catre Douvikas in minutul 90.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe LaLiga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Alaves – Barcelona (1-3): Campioana intra cu avantaj de un gol la cabine, in urma reusitei lui Lewandowski in minutul 22. Gundogan majora avantajul Barcelonei in minutul 49. Dupa 2 minute, minutul 51, Omorodion o readucea in joc pe Alaves. Vitor Roque, noua speranta a Barcelonei ducea scorul la 1-3 in minutul 63. Barcelona avea sa sufere o eliminare, Vitor Roque fiind eliminat in minutul 72 pentru cumul de  cartonase, acesta intrand pe teren in miutul 59 in locul accidentatului Gundogan.

Ath. Bilbao – Mallorca (4-0): Bascii marcau cate 2 goluri pe repriza. Mai intai deschizand scorul in minutul 3 si majorandu-l mai apoi prin acelasi marcator, fundasul lateral, Yuri Berchiche. Scorul ajungea la 3-0 in minutul 62 cand Guruzeta fructifica pasa lui Sancet. Scorul final al meciului era stabilit de catre Muniain in minutul 89.

LaLiga etapa 23: Alte rezultate

Granada – Las Palmas (1-1): ’43 Bruno Mendez (1-0), ’68 Pejino (1-1)

Girona – Real Sociedad (0-0)

Villareal – Cadiz (0-0)

Betis – Getafe (1-1): ‘8 Greenwood (0-1, penalty), ’35 Isco (1-1, penalty)

Vallecano – Sevilla (1-2): ’19 En Nesyri (0-1), ’29 Palazon (1-1), ’45 En Nesyri (1-2)

Clasament dupa etapa 23: Primele sase