Biletul zilei COTA 11 - 20.05.2021

LaLiga etapa 22: Girona nu vrea sa cedeze tronul!

LaLiga etapa 22: Favorite care s-au impus

Celta Vigo – Girona (0-1): Revelatia rezolva meciul inca din rima parte a meciului, Portu reusind sa fluture plasa portii Celtei in minutul 20. Girona a luptat pana a final pentru a mai marca inca un gol, insa nereusind, multumindu-se cu o victorie la limita.

Las Palmas – Real Madrid (1-2): Prima repriza se incheia cu scorul de 0-0, scorul de inceput. Gazdele deschideau scorul in minutul 53, Javier Munoz marca din pasa lui Ramirez. Galacticii egalau in minutul 65 prin superstarul brazilian Vinicius. Tchouameni reusea sa aduca cele 3 puncte oaspetilor in minutul 84.

Atl. Madrid – Valencia (2-0): Madrilenii marcau cate un gol pe repriza. Mai intai scorul pauzei era stabilit de reusita lui Lino din prelungirile primei parti, minutul 45+5. Scorul final al fost stabilit rapid, in minutul 55 de catre olandezul Depay.

LaLiga etapa 22: Meciuri spectaculoase

Almeria – Alaves (0-3): La pauza se intra cu avantaj la limita pentru oaspeti, Omorodion marca in minutul 10. In minutul 52, scorul era majorat, Rioja marca din penalty. Cel ce avea sa incheie tabela avea sa fie tot Omorodion, care puncta din nou in minutul 88.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe LaLiga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Barcelona – Villareal (3-5): Submarinul galben deschidea scorul in minutul 22, cand Moreno marca insa golul nu avea sa fie unul regulamentar, ci fiind anulat pentru fault. La pauza se intra in cele din urma cu avantaj pentru oaspeti, Moreno punctand din nou de data aceasta regulamentar in minutul 41. Villareal majora avantajul oaspetilor in minutul 54 prin Akhomach. Gundogan reducea din diferenta in minutul 60. Pedri marca  in minutul 68, si restabilea egalitatea. Campioana trecea in avantaj pentru prima data dupa autogolul lui Baily din minutul 71. Finalul aducea colapsul gazdelor. Guedes egala la 3 in minutul 84. In minutul 90+9, Villareal avea sa treaca din nou un avantaj, norvegianul Sorloth marcand. Pana la fluerul final, submarinul galben mai misca odata plasa, prin Morales in minutul 90+12.

LaLigaetapa 22: Alte rezultate

Real Sociedad – Vallecano (0-0)

Mallorca – Betis (0-1): ’45+1 Altimira

Cadiz – Ath. Bilbao (0-0)

Sevilla – Osasuna (1-1): ’24 Romero (1-0), ’55 Budimir (1-1)

Getafe – Granada (2-0): ’21 Greenwood, ’36 Mayoral

Clasament dupa etapa 22: Primele sase