Biletul zilei - 25.10.2022

LaLiga etapa 2: Bellingham noua stea din liga stelelor!

LaLiga etapa 2: Surprize

Real Sociedad – Celta Vigo (1-1):  Gruparea din tara bascilor pleca ca favorita in aceasta partida, reusind in cele din urma sa izbuteasca sa marcheze prin Barrenetxea in minutul 22 si intrand cu acest avantaj la pauza. Duelul decurgea spre victoria la limita a gazdelor, insa in minutele de prelungiri ale meciului, Celta egala prin Mingueza punctand in minutul 90+4.

LaLiga etapa 2: Favorite care s-au impus

Barcelona – Cadiz (2-0): Catalanii isi iau revansa dupa inceputul slab din prima etapa. La pauza se intra cu scorul de 0-0. In repriza secunda, Pedri reusea sa deschida scorul in minutul 82, in prelungirile partidei reusind sa mai puncteze odata prin Torres in minutul 90+2.

Valencia – Las Palmas (1-0): Prima repriza a fost una alba, nemarcandu-se doar un gol. Singura reusita a meciului a fost inregistrata de catre Pepelu in minutul 74 transformand un penalty.

LaLiga etapa 2: Meciuri spectaculoase

Girona – Getafe (3-0): Gazdele traversau o prima repriza foarte buna, deschizand scorul prin Herrera in minutul 12. Prima repriza a fost in schimb una foarte tensionata, acordandu-se 5 cartonase galben. In debutul reprizei secunde, Stuani majorand avantajul gazdelor in minutul 55. Acelasi Stuani ducand scorul la 3-0 in minutul 65, stabilind scorul final al meciului.

Almeria – Real Madrid (1-3): Gazdele deschideau scorul in startul meciului, minutul 3 prin fostul jucator al madrilenilor, Arribas. Bellingham noua stea a oaspetilor a egalat in minutul 19. Real putea intra in avantaj la pauza, insa golului lui Kroos din minutul 45+5 fiind anulat pentru fault. In cele din urma tot Bellingham avea sa marcheze, in minutul 60 ducand scorul la 1-2. Ultimul gol al partidei fiind marcat de catre Vinicius in minutul 73.

Alaves – Sevilla (4-3): Punctul culminant al meciului a fost reprezentat de prima repriza, unde s-au marcat 4 goluri si s-a intrat la egalitate dcor 2-2. Alaves deschidea scorul in minutul 7 prin Rioja, urmand ca oaspetii sa intoarca scorul prin autogolul lui Abqar din minutul 15 si golul lui Lamela din minutul 41. La pauza se intra cu scorul de 2-2 dupa golul lui Duarte din minutul 44. Gazdele aveau sa treaca din nou in avantaj, de doua goluri de aceasta data dupa golurile lui Garcia din minutele 54 si 59. Ultima reusita a meciului a fost inscrisa in minutul 90+7 de catre Mir.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe LaLiga , puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

LaLiga etapa 2: Alte rezultate

Mallorca – Villareal (0-1): ’62 Moreno

Osasuna – Ath. Bilbao (0-2): ’11 I. Williams (0-1), ’20 Guruzeta (0-2)

Betis – Atl. Madrid (0-0)

Granada – Vallecano (0-2): ’75 Garcia (0-1), ’79 Ciss (0-2)

Clasament dupa etapa 2: Primele sase