Biletul zilei - 24.09.2023

LaLiga etapa 18: Galacticii incheie anul in frunte!

LaLiga etapa 18: Favorite care s-au impus

Alaves – Real Madrid (0-1): Galacticii super pentru un final de an victorios. La pauza scorul avea sa fie cel de inceput, 0-0. In debutul celei de a doua reprize, Real ramanea in inferioritate numerica, Nacho Fernandez fiind eliminat direct in minutul 54. Alaves nu a reusit sa profite de superioritate numerica, iar in minutul 90+2 s-a vazut condusa, Vasquez reusind sa dea lovitura la un corner.

LaLiga etapa 18: Meciuri spectaculoase

Granada – Sevilla (0-3): Andaluzii deschideau scorul inca din minutul 23 rpidn Pedrosa. Pana la pauza, oaspetii reuseau sa mai puncteze odata, Ocampos fluturand si el plasa in minutul 32. In minutul 49, scorul final al meciului era stabilit de catre veteranul Sergio Ramos.

Mallorca – Osasuna (3-2): In minutul 7, leii deschideau scorul prin Ibanez. Dupa doar 5 minute, Mallorca reusea sa egaleze prin Nastasic si sa stabileasca scorul primei reprize. Mallorca avea sa se miste bine in cea de a doua repriza si sa treaca in avantaj inca din minutul 53 prin Rodriguez. In minutul 62, gazdele marcau din nou, de data aceasta prin Raillo. Scorul final al meciului era stabilit insa de catre Osasuna, in minutul 90+1 prin golul lui Raul.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe LaLiga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Villareal – Celta Vigo  (3-2): Subamrinul galben intra cu avantaj de 2 goluri la cabine. In minutul 13, Pedraza marca pentru prima data in acest meci. Mandi stabilea scorul pauzei, 2-0, in minutul 40. A doua repriza incepea si ea furtunos, Parejo ducand scorul la 3-0 din penalty in minutul 49. Douvikas o readucea in joc pe Celta Vigo in minutul 52. In minutul 57, meciul era relansat de golul luui Larsen. Insa pana la final, oaspetii nu aveau sa mai revina pe tabela.

Barcelona – Almeria (3-2): Catalanii punctau primii in acest duel, in minutul 33 prin Raphinha. Almeria egala in minutul 41 prin Leao Baptistao si asadar scorul pauzei fiind 1-1. Barcelona trecea din nou in avantaj in minutul 60 prin golul lui Roberto. Almeria egala din nou in minutul 71 prin Gonzalez. In cele din urma, campioana reusea sa dea lovitura, Roberto aducand victoria in minutul 83.

Atl. Madrid – Getafe (3-3): Gazdele incepeau slab meciul, Savic fiind eliminat in minutul 38 pentru cumul de cartonase. In cele din urma, Atletico reusea sa intre in avantaj la pauza, Griezmann punctand in miniutul 44. Getafe egala rapid, in minutul 53 prin golgheterul Mayoral. Morata avea sa o readuca in avantaj pe Atletico in minutul 63. Griezmann isi trecea numele din nou pe lista marcatorilo in minutul 69 din penalty si scorul devenea 3-1. Finalul de meci avea sa apartina gazdelor, Rodriguez relansa meciul in minutul 87, iar Mayoral aducea un punct oaspetilor in minutul 90+3 din penalty.

LaLiga etapa 18: Alte rezultate

Vallecano – Valencia (0-1); ’61 Canos

Ath. Bilbao – Las Palmas (1-0): ’90+4 Gomez

Cadiz – Real Sociedad (0-0)

Betis – Girona (1-1): ’39 Dovbyk (0-1, penalty), ’88 Pezzella (1-1)

Clasament dupa etapa 18: Primele sase