Biletul zilei COTA 5 - 04.10.2021

LaLiga etapa 17: Girona nu le da sansa granzilor sa se aproprie!

LaLiga etapa 17: Surprize

Valencia – Barcelona (1-1): Prima repriza era una alba fara mari situatii de poarta. Joao Felix pare sa isi fi gasit intr-un final locul, la Barcelona, acesta deschidea scorul in minutul 55. In minutul 70, Guillamon reusea sa restabileasca egalitatea. Catalanii au luptat in zadar pentru victorie, nerreusind sa marcheze.

LaLiga etapa 17: Favorite care s-au impus

Girona – Alaves (3-0): Golgheterul gazdelor, Dovbyk, deschidea scorul in minutul 23. La pauza se intra cu avantaj de 2 goluri pentru Girona, Portu marcand si el in minutul 42. La capatul primelor 60 de minute, mai precis minutul 59, Girona marca pentru a 3-a oara, din nou prin Dovbyk de aceasta data din penalty.

LaLiga etapa 17:Meciuri spectaculoase

Ath. Bilbao – Atl. Madrid (2-0): Bascii ratau sansa intrarii cu avantaj la pauza,Sancet ratand un penalty in minutul 36. In minutul 51, Bilbao reusea in cele din urma sa deschida scorul prin Guruzetta. Emotiile gazdelor erau spulberate de catre Nico Williams, care ducea corul la 2-0 in minutul 64.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe LaLiga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Sevilla – Getafe (0-3): Getafe intra cu un avantaj de 2 goluri la pauza. Mai intai acestia deschidea scorulm prin Mayoral din penalty in minutul 5. Urmand ca Mata sa stabileasc scorul pauzei in minutul 37. Greenwood avea sa fie cel  ce stabilea scorul final al meciului in minutul 80 din penalty.

Real Madrid – Villareal (4-1): Galacticii deschidea scorul in minutul 25 prin cine altcineva daca nu Jude Bellinngham. Rodrygo puncta si el in minutul 37 si asa gazdele intrau cu scorul de 2-0 la pauza. Cei ce marcau primii in a doua repriza erau cei de la Villareal, Morales puncta pentru submarinul galben in minutul 54. Avantajul de 2 goluri era refacut de catre Diaz in minutul 64. Scorul final al meciului era stabilit de catre veteranul Luka Modric in minutul 68.

LaLiga etapa 17: Alte rezultate

Osasuna – Vallecano (1-0); ’90+5 Raul

Celta Vigo – Granada (1-0): ’20 Larsen

Sociedad – Betis (0-0)

Almeria – Mallorca (0-0)

Las Palmas – Cadiz (1-1): ‘7 Pejino (1-0), ’83 Ramos (1-1)

Clasament dupa etapa 17: Primele sase