biletul zilei - 27.11.2023

LaLiga etapa 16: Girona ia avans in lupta la titlu!

LaLiga etapa 16: Surprize

Granada – Ath. Bilbao (1-1): Bascii reuseau sa intre in avantaj la pauza dupa golul reusit de catre Inaki Williams in minutul 6. In minutul 55, egalitatea era restabilota, in urma autogolului lui Ruiz de Galarreta. Oaspetii au tras pana la final dupa victorie, insa fara sorti de izbanda.

Betis – Real Madrid (1-1): Prima repriza avea sa fie una alba, fara mari situatii de poarta. In debutul partii secunde, mai excat minutul 51, superstarul englez, Bellingham puncta pentru a 12-a oara in acest sezon, din pasa lui Diaz. Dupa 13 minute, Betis reusea sa egaleze, prin Ruibal si sa salveze astfel un punct din acest duel.

LaLiga etapa 16: Favorite care s-au impus

Atl. Madrid – Almeria (2-1): Fsota campioana incepea foarte bine meciul, reusind sa marcheze inca din minutul 6 prin Griezmann insa golul sau era anulat pentru ofsaid. Morata reusea sa deschida scorul in cele din urma in miniutul 17. Dupa 5 minute scorul pauzei era sgtabilit de Correa, in minutul 22, 2-0. Almeria reusea sa reduca din diferenta in minutul 62 prin Leo Baptistao, astfel stabilindu-se scorul final.

LaLiga etapa 16: Meciuri spectaculoase

Villareal – Sociedad (0-3): Toate cele 3 goluri ale meciului erau marcat in prima repriza. Merino deschidea scorul in minutul 38 din pasa lui Kubo. Dupa alte 3 minute, minu. 41 Zubimendi marca si el si scorul ajungea la 0-2. Scorul final al meciului era stabilit in minutul 45+4, dupa ce protangonistii de la primul gol si-au inversat rolurile, Kubo marcand, Merino pasand.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe LaLiga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Barcelona – Girona (2-4): Girona isi arata fotbalul extraordinar din acest sezon cu o victorie mare. Girona deschidea scorul prin Dovbyk in minutul 12. Atacantul gazdelor, Lewandowski egala in minutul 19. La pauza insa se intra cu avantaj pentru oaspeti, Gutierrez marcand pentru 1-2 in minutul 40. Finalul de meci avea sa mai aduca 3 goluri, mai intai Valery marca pentru 1-3 in minutul 80. Gundogan reducea din diferenta in minutul 90+2. Insa ultima modificare a tabelei era produsa d ecatre Stuani in minutul 90+5.

LaLiga etapa 16: Alte rezultate

Getafe – Valencia (1-0): ’87 Mayoral

Alaves – Las Palmas (0-1): ’31 Rodriguez

Mallorca – Sevilla (1-0): ’11 Larin

Cadiz – Osasuna (1-1): ’19 Marti (1-0), ’70 Budimir (1-1)

Vallecano – Celta Vigo (0-0)

Clasament dupa etapa 16: Primele sase