Biletul zilei - 20.09.2023

LaLiga etapa 15: Fruntasele raman pe pozitie in etapa meciurilor mai putin spectaculoase!

LaLiga etapa 15: Surprize

Osasuna – Betis (1-1): Leii deschideau foarte rapid scorul, Gomez ducea scorul la 1-0 inca din minutul 2. Bascii reuseau sa egaleze pana la pauza si stabileasca scorul final, prin Sadiq in minutul 41.

LaLiga etapa 15: Favorite care s-au impus

Real Madrid – Granada (2-0): Galacticii reuseau sa marcheze cate odata in fiecare repriza. Diaz era cel de deschidea scorul in minutul 26 din pasa lui Kroos si stabilea scorul final. Iar Rodrygo era cel ce inchidea tabela in minutul 57.

LaLiga etapa 15: Meciuri spectaculoase

Griona – Valencia (2-1): Dupa o prima repriza alba, Duro reusea sa profite de o greseala a apararii Grionei si sa deschida scorul in minutul 56. Girona avea nevoie de intrarea veteranului pentru a spera la ceva, Stauni reusind sa intoarca scorul cu golurile sale marcate in minutele 82 si 88. In minutul 90+2, scorul devenea 3-1, Savio marcand, insa golul sau era anulat pentru ofsaid.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe LaLiga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Ath. Bilbao – Vallecano (4-0): Bascii deschideau scorul in minutul 14 prin Guruzeta, insa golul sau era anulat pe motiv de ofsaid. La pauza in cele din urma se intra cu avantaj pentru gazde, Guruzeta marcand in minutul 23, de data aceasta regulamentar. Avantajul gazdelor era marit inca din minutul 47, cand Espino marca in proprie poarta. Scorul final al meciului avea sa fie stabilit de fratii Williams, Inaki ducand scorul la 3-0 in minutul 64, iar Nico stabilind scorul final in minutul 68.

LaLiga etapa 15: Alte rezultate

Mallorca – Alaves (0-0)

Almeria – Betis (0-0)

Sevilla – Villareal (1-1): ’75 Salas (1-0), ’77 Morales (1-1)

Barcelona – Atletico Madrid (1-0): ’28 Felix

Celta Vigo – Cadiz (1-1): ’16 Ramos (0-1), ’57 Larsen (1-1)

Las Palmas – Getafe (2-0): ’43 Araujo, ’90+2 Herrera

Clasament dupa etapa 15: Primele sase