Biletul zilei - 24.09.2023

LaLiga etapa 14:

LaLiga etapa 14: Surprize

Rayo Vallecano – Barcelona (1-1): Rayo face un obicei in a incurca echipele de traditie acasa, dupa o remiza alba cu Real Madrid au facut fata cu brio testului blaugrana. Gazdele intra cu avantaj la cabine, dupa reusita lui Lopez din minutul 39. Barcelona reusea sa salveze un punct din acest duel in urma autogolului lui Lejeune din minutul 82.

LaLiga etapa 14: Favorite care s-au impus

Real Sociedad – Sevilla (2-1): Bascii incepeau in forta meciul, trecand in avantaj in minutul 3, in urma autogolului marcat de Dmitrovic. La pauza, scorul avea sa fie 2-0, Sadiq punctanc in minutul 22. En Nesyri resuscita meciul in minutul 60, insa pana la final, andaluzii nu aveau sa revina pe tabela.

LaLiga etapa 14: Meciuri spectaculoase

Getafe – Almeria (2-1): Toate cele 3 goluri ale meciului s-au marcat in prima repriza. Cei ce matrcau primii erau oaspetii, prin Ramazani in minutul 7. Greenwood reusea sa restabileasca egalitatea in minutul 33 cu o super executie. In cele din urma, Getafe reusea sa se impuna cu golul lui Mayoral din minutul 45.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe LaLiga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Cadiz – Real Madrid (0-3): Galacticii punctau pentru prima data in acets meci prin Rodrygo, in minutul 14, ce avea sa stabileasca scorul pauzei. In a doua parte, Rodrygo avea sa puncteze din nou si sa duca scorul la 0-2, in minutul 64. Tabela era inchisa de Bellingham in minutul 74, britanicul ramand in fruntea marcatorilor desi la baza este mijlocas.

Villareal – Osasuna (3-1): Prima repriza avea sa fie una alba, fara mari modificari pe tabela. Subamrinul galben deschidea scorul in minutul 57 prin Morales. In minutul 71, avantajul gazdelor era marit, Morales marcand din nou. Osasuna reusea sa reduca din diferenta in minutul 78 prin Catena. In cele din urma cei ce aveau sa marcheze erau toto gazdele, cine altcineva daca nu Morales, in minutul 80.

LaLiga etapa 14: Alte rezultate

Valencia – Celta Vigo (0-0)

Atl. Madrid – Mallorca (1-0): ’64 Griezmann

Betis – Las Palmas (1-0); ’19 Willian Jose

Girona – Ath. Bilbao (1-1): ’55 Tsygankov (1-00, ’67 Williams (1-1)

Clasament dupa etapa 14: Primele sase