Biletul zilei - 24.09.2023

LaLiga etapa 13: Galacticii fac spectacol!

LaLiga etapa 13: Favorite care s-au impus

Rayo – Girona (1-2): Gazdele reuseau sa deschida rapid scorul, in minutul 5 prin Garcia. La pauza avea insa sa fie remiza, Dovbyk egaland in minutul 42. In cele din urma, in cea de a doua parte, Girona reusea sa se impuna, Savio marcand in minutul 65, si pastrand astel echipa pe primul loc.

Barcelona – Alaves (2-1): Barcelona se vedea condusa inca din minutul 1, Omorodion, marca pentru Alaves si stabilea scorul primei parti. In debutul reprizei secunde, superatacantul polonez, Lewandowski restabilea egalitatea, min. 53. Lewandowski avea sa marcheze si golul ce a facut diferenta in acest meci, in minutul 78, din penalty.

LaLiga etapa 13: Meciuri spectaculoase

Almeria – Real Sociedad (1-3): La pauza se intra cu scorul de a inceput meciul, 0-0. Oaspetii deschideau scorul in kinutul 58 prin Turrientes, insa golul acestuia era anulat pentru ofsaid. In cele din urma, capitanul Oyarzabal deschidea scorul in minutul 62, 0-1. Gazdele reuseau sa egaleze in minutul 76, prin Arribas. Bascii reuseau sa se impuna in minutele de prelungiri, mai intai Fernandez ducand scorul la 1-2 in minutul 90+1 din penalty, iar mai apoi Zubimendi stabilind scorul final 1-3 in minutul 90+5.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe LaLiga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Atl. Madrid – Villareal (3-1): Oaspetii erau cei ce deschideau scorul in acest duel, Moreno marcand in minutul 20. Witsel restabilea egalitatea in minutul 45+1 din pasa lui Griezmann. In cea de a doua parte, gazdele aveau sa isi produca remontada, Griezmann ducand scorul la 2-1 in mintul 80, iar Lino stabilind scorul final 3-1 in minutul 85.

Real Madrid – Valencia (5-1): Galacticii deschidea scorul inca din minutul 2, Carvajal marcand un super gol. La pauza se intra cu scorul de 2-0, Vinicius Junior marcand in minutul 42. In minutul 49, acelasi Vinicius ducea scorul la 3-0, Rodrygo pasandu-i decisiv si la acest gol. In minutul 50, scorul lua amploare, 4-0, de aceasta data, Rodrygo marcand. Rodrygo avea sa isi consacreze titlul de omul meciului in minutul 84, cand marca pentru a doua oara. Ulimul gol al meciului, a fost golul de onoare al Valenciei marcat de catre Duro in minutul 88.

Ath. Bilbao – Celta Vigo (4-3): Celta deschidea tabela in minutul 25, capitanul Aspas marcand. Bilbao reusea sa egaleze in minutul 37 prin Sancet. Oaspetii treceau din nou in avantaj in minutul 41, Bamba ducand scorul la 1-2. La pauza se intra la egalitate, gazdele egaland in minutul 45+5 prin Guruzeta. Ath. trecea pentru prima data in avantaj in minutul 52, Guruzeta marcand din nou. Oaspetii egalau in minutul 63 prin Larsen insa golul acestuia era anulat pentru ofsaid. In cele din urma, Larsen reusea sa isi treaca numele pe lista marcatorilor, in minutul 66. In minutul 72, Aspas rata sansa de a o aduce din nou in avantaj pe Celta, ratand un penalty. In cele din urma scorul final al meciului avea sa fie stabilit in prelumgirile meciului, minutul 90+8, de catre Berenguer din penalty.

LaLiga etapa 13: Alte rezultate

Osasuna – Las Palmas (1-1): ’70 Moleiro (0-1), ’73 Budimir (1-1)

Granada – Getafe (1-1); ‘2 Mayoral (0-1): ’45+4 Villar (1-1)

Sevilla – Betis (1-1): ’72 Perez (0-1), ’79 Rakitic (1-1)

Clasament dupa etapa 13: Primele sase