Biletul zilei - 23.05.2023

LaLiga etapa 12: Girona, revelaria Spaniei!

LaLiga etapa 12: Surprize

Las Palmas – Atl. Madrid (2-1): Prima repriza a fost una stearsa, terminandu-se cu scorul de 0-0. Cei de marcau primii, erau gazdele, Rodriguez punctand in minutul 51. Las Palmas marca din nou in kinutul 75, prin Ramirez. Morata reusea sa reporneasca meciul in minutul 83, cand ducea scorul la 2-1, insa madrilenii nu aveau sa mai revina pe tabela.

LaLiga etapa 12: Favorite care s-au impus

Betis – Mallorca (2-0): Betis deschidea foarte rapid scorul, prin Willian Jose in minutul 7 si sa intre cu acest avantaj la pauza. Pana la finalul primei parti, Mallorca avea sa primeasca o eliminare, Mascarell fiind eliminat pentru cumul de cartonase. Scorul final al meciului era stabilit de catre Perez in minutul 65.

LaLiga etapa 12: Meciuri spectaculoase

Villareal – Ath. Bilbao (2-3): Bascii traversau o prima repriza de vis, unde marcau 3 goluri. Ruiz de Galarreta deschizand scorul inca din minutul 2. Dupa care a urmat recitalul fratior Williams, Nico ducand scorul la 0-2, iar mai apoi Inaki ducand scorul la 0-3. In finalul meciului, submarinul reusea sa dea un restart meciului prin golurile marcate de Moreno si Sorloth in minutele 86 si 87. Insa meciul avea sa se incheie cu scorul de 2-3.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe LaLiga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Osasuna – Girona (2-4): Girona puncta prima, in minutul 16 prin Martin. Osasuna reusea sa egaleze in minutul 25 prin Budimir si astfel se intra cu egalitate la pauza. Gazdele treceau in avantaj in minutul 55, Budimir marcand din nou. Dovbyk, ucraineanul egala pentru Girona in minutul 71. Un nou ucrainean marca pentru 2-3 in minutul 80, Tsygankov din pasa lui Dovbyk. Scorul final era stabilit de catre Garcia in minutul 90, 2-4.

LaLiga etapa 12: Alte rezultate

Getafe – Cadiz (1-0); ’76 Mayoral

Alaves – Almeria (1-0): ’79 Sedlar

Real Sociedad – Barcelona (0-1); ’90+2 Araujo

Celat Vigo – Sevilla (1-1): ’22 Starfelt (1-0), ’84 En Nesyri (1-1)

Real Madrid – Vallecano (0-0)

Clasament dupa etapa 12: Primele sase