Biletul zilei - 24.09.2023

LaLiga etapa 11: Los blancos mars in forta!

LaLiga etapa 11: Favorite care s-au impus

Atl. Madrid – Alaves (2-1): Atletico traversa o prima repriza foarte buna, reusind sa puncteze de doua ori. Riquelme deschizand scorul in minutul 26, fiind urmat de catre Morata in prelungirile primei reprize, 45+1. Oaspetii aveau si ei sa puncteze in prelungirile meciului, 90+6 prin Guevara.

LaLiga etapa 11: Meciuri spectaculoase

Barcelona – Real Madrid (1-2): Catalanii reuseau sa produca sarbatoarea rapid, Gundogan la primul derby deschizand scorul in minutul 6 si stabilind scorul primei reprize. In cea de a doua repriza insa avea sa aiba loc o remontada cu care ne-a obisnuit Real Madrid. Nou stea a fotbalului european, Bellingham avea sa egaleze in minutul 68 cu o super executie, urmand ca acesta sa aduca victoria vicecampioanei in minutul 90+2.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe LaLiga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Cadiz – Sevilla (2-2): Cadiz reusea sa deschida rapid scorul, minutul 8, prin C. Ramos. Gazdele reuseau sa isi dubleze avantajul, Machis marcand in minutul 28. Sevilla reducea din diferenta in minutul 32 prin Sergio Ramos, insa golul acestuia avea sa fie anulat pentru ofsaid. In cele din urma acestia aveau sa reduca din diferenta, prin Ocampos in minutul 37. Pana la final, andaluzii aveau sa revina pe tabela, in minutul 60, Rakitic marcand.

Vallecano – Real Sociedad (2-2): Vallecano era prima care marca in acest duel, prin Mumin in minutul 31. Bascii reuseau sa egaleze in minutul 41 prin Oyarzabal. Oaspetii aveau sa treaca pentru prima data in avantaj in minutul 66 prin Oyarzabal din penalty. In minutele de prelungiri, gazdele reusind sa remizeze, Bebe marcand in minutul 90+2.

Ath. Bilbao – Valencia (2-2): Bilbao reusea sa intre cu avantaj la cabine dupa reusita lui de Marcos din minutul 32. Liliecii egalau in minutul 62 prin Perez. Valencia reusea sa intoarca scorul in minutul 68, Duro reusind sa puncteze. In prelungirile meciului, gazdele reuseau sa salveze un punt, Berenguer egaland in minutul 90+7.

Granada – Villareal (2-3): Punctul culminant al meciului a fost reprezentat de prima repriza, unde au fost marcate toate cele 5 goluri. Villareal deschidea scorul in minutul 18 prin Moreno, urmand ca acelasi Moreno sa majoreze avantajul in minutul 23. Scorul lua amploare in minutul 28, Sorloth punctand pentru 0-3. Granada reusea sa reduca din diferenta in mintul 29 prin Sanchez. Pana la pauza, Uzuni o readucea in joc pe Granada, ducand scorul la 2-3 in minutul 34, insa pana la final nu avea sa se mai produca nicio modificare a tabelei.

LaLiga etapa 11: Alte rezultate

Mallorca – Getafe (0-0)

Girona – Celta Vigo (1-0): ’90+1 Herrera

Betis – Osasuna (2-1): ’45+1 Willian Jose (1-0), ’85 Garcia (1-1), ’90+4 Isco (2-1)

Almeria – Las Palmas (1-2): ’23 El Haddadi (0-1), ’73 Ramazani (1-1), ’90+4 Kaba (1-2)

Clasament dupa etapa 11: Primele sase