Biletul zilei - 16.10.2022

La Liga etapa 19: Barcelona ia avans, Sevilla revine in forma!

In aceasta etapa, un numar impreionant de meciuri s-a incheiat cu un singur gol marcat sau chiar niciunul.

La Liga etapa 19: Favorite care s-au impus

Girona – Barcelona (0-1): Singurul gol al meciului a fost marcat in a doua repriza, in minutul 61 de catre Pedri.

La Liga etapa 19: Meciuri spectaculoase

Cadiz – Mallorca (2-0): Ambele goluri ale meciului au fost marcate in prima repriza, minutul 10 Bongonda deschide scorul, iar in minutul 38 Fernandez duce scorul la 2-0 din penalty.

Almeria – Espanyol (3-1): In prima repriza a fost marcat un singur gol, in minutul 21 Suarez duce scorul la 1-0. A doua repriza aduce alte trei goluri, in minutul 61 Leo Baptistao duce scorul la 2-0, iar in minutul 77 Portillo duce scorul la 3-0. Ultimul gol a fost marcat in minutul 90+3 de catre Joselu, scor final 3-1.

Sevilla – Elche (3-0): Toate goluri meciuli au fost marcate in prima repriza. En Nesyri a marcat o dubla in minutele 29 si 45+4 si inca unul marcat de catre Acuna in minutul 43.

La Liga etapa 19: Alte rezultate

Getafe – Betis (0-1): ’86 Iglesias (penalty)

Valladolid – Valencia (1-0): ’90 Larin

Osasuna – Atletico Madrid (0-1): ’74 Niguez

Celta Vigo – Ath. Bilbao (1-0): ’71 Aspas

Real Madrid – Real Sociedad (0-0)

Clasament dupa etapa 19: Primele 6