Cota zilei – 21.10.2018

Ziua de astazi nu contine dupa parerea mea o partida din fotbal in care sa am incredere ridicata pentru a forma cota zilei, asa ca mi-am orientat atentia catre tenis, alegand o partida ce vine de la Turneul Campioanelor din Singapore, Wozniacki intalnind-o pe Ka. Pliskova, intr-un meci ce ar trebui sa inceapa in jurul orei 14:30. Meciul o are ca favorita la victorie pe daneza, insa ramane de vazut ce se va intampla. Recomandarea mea este sa analizati si voi partida inainte de a o plasa. Puteti adauga acest eveniment pe biletul zilei, sau il puteti juca separat, cu o miza medie.

Wozniacki nu a mai disputat nicio partida din 07.10, cand a reusit sa castige turneul de la Beijing, in fata lui Sevastova, victorie obtinuta in minimum de seturi. Ce este de remarcat la Wozniacki este ca nu a pierdut set la acest turneu, reusind sa-l castige fara probleme. Ultima infrangere a jucatoarei daneze a venit in fata lui Puig, la Wuhan, scor 2-0. De precizat este ca Wozniacki ocupa pozitia 2 in clasament, fiind probabil una dintre cele mai in forma jucatoare de tenis din acest moment.

Ka. Pliskova vine dupa doua infrangeri consecutive, una dintre ele la Moscova, in fata lui Zvonareva, meciul fiind incheiat cu scorul de 2-0, si una in fata lui Garcia, la Tianjin, in finala, scor 0-2, dupa ce a fost tie-break in primul set, cehoaica pierzandu-l cu scorul de 7-9. Ultima victorie a venit in fata lui Bacsinszky, scor 2-0. De precizat ca Pliskova ocupa pozitia 5 in clasamentul WTA.

Mai jos aveti cota zilei de astazi. Mult succes!