cota zilei 16 03 2019 0315024937

Cota zilei – 16.03.2019

Astazi se vor disputa si 3 partide foarte interesante din sferturile de finala ale competitiei FA Cup, selectand pentru cota zilei la pariuri intalnirea dintre Swansea si Manchester City, meci ce va incepe la ora 19:20 si o are ca favorita la victorie pe formatia oaspete, pe care vom si miza astazi, echipa dorindu-si acest trofeu in acest sezon, de aceea nu ma astept la un pas gresit astazi, intalnind o formatie ce a intrat usor, usor in anonimat.

Swansea vine dupa doua infrangeri consecutive suferite in ultimele doua partide disputate, ambele in campionat, in liga secunda a Angliei, fiind invinsa de cei de la West Brom, in deplasare, cu scorul de 3-0, si de cei de la Norwich, tot in deplasare, scor 1-0. Ultima victorie a echipei a venit in urma cu 3 partide, contra celor de la Bolton, meciul fiind disputat pe teren propriu si incheiat cu scorul de 2-0. Doar doua victorii a obtinut echipa in ultimele 5 partide, asteptandu-ma la un joc slab astazi din partea lor.

De partea cealalta, Manchester City vine dupa o victorie categorica obtinuta in ultima partida disputata, cu cei de la Schalke, intr-un meci de UEFA Champions League, disputat pe teren propriu si incheiat cu scorul de 7-0, intalnind in sferturi pe Tottenham, o alta echipa din Anglia, insa echipa pleaca cu prima sansa si aici. In campionat, echipa s-a distrat cu cei de la Watford in ultima partida disputata, pe teren propriu, scor 3-1, Sterling reusind sa inscrie de 3 ori. Astazi vom miza pe Manchester City, sperand sa nu faca un pas gresit.