Biletul zilei - 03.12.2020

Bundesliga etapa 8: Leverkusen continua avangarda!

Bundesliga etapa 8: Favorite care s-au impus

Wolfsburg – Leverkusen (1-2): Farmacistii reuseau sa pucnteze rapid, in minutul 13, Frimpong deschidea scorul din pasa lui Boniface. Pana la pauza, Wolfsburg avea sa egaleze in minutul 41, prin Lacroix. A doua repriza avea sa aduca golul decisiv, marcat de catre Grimaldo in minutul 62.

Darmstadt – RB Leipzig (1-3): Taurii incepeau extraordinar meciul, in minutul 1, Openda deschidea scorul. Dupa 24 de minute, scorul ajungea la 0-2, Forsberg punctand. Darmstadt reusea sa reduca din diferenta in minutul 32 prin Kempe. Cei ce aveau sa marcheze pana la final, erau tot oaspetii, Openda marcand din nou in minutul 72.

Mainz – Bayern (1-3): Coman modifica pentru prima data tabela in minutul 11 din pasa lui Sane. Kane isi trecea si el numele pe lista marcatorilor in minutul 16, scorul devenind 0-2. In minutul 43, Mainz reducea diferenta la un singur gol prin Caci. Goretzka stabilea scorul final in minutul 59 frunctificand o pasa primita de la Musiala.

Bundesliga etapa 8: Meciuri spectaculoase

Union Berlin – Stuttgart (0-3): Steaua ce straluceste in acest nou sezon de Bundesliga, Guirassy, deschidea scorul in minutul 16, din pacate acesta avea sa iasa accidentat in minutul 30. In finalul meciului, Stuttgart majora avantajul in minutul 81 prin Silas, iar Undav stabilea scorul final in minutul 88.

Hoffenheim – Frankfurt (1-3): Cei ce aveau a puncteze primii, erau gazdele, in minutul 3 prin Beier. Pana la pauza, Framkfurt avea sa intoarca scorul si in acelasi timp sa stabileasca scorul final. Marmoush egala in minutul 11, urmand ca Knauff sa ii duca in avantaj pe oaspeti in minutul 23. Iar scorul final al meciului era stabilit de catre Skhiri in minutul 45+3.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Bundesliga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Koln – Mochengladbach (3-1): Koln deschidea scorul inca din minutul 9 dupa penalty-ul transformat de catre Kainz. Gladbach reusea sa egaleze in minutul 63 prin Elvedi. Oaspetii ramaneau in inferioritate numerica in minutul 72 dupa cartonasul rosu primit de catre Kone. Koln beneficia de un nou penlaty in minutul 76, transformat de acelasi Kainz. Pana la final, gazdele mai marcau odata, prin Waldschmidt in minutul 90.

Heidenheim – Augsburg (2-5): Prima repriza a reprezentat punctul culminant al meciului, marcandu-se 5 goluri. Kleindienst deschidea ascorul pentru gazde in minutul 17, urmand ca Beste sa duca scorul la 2-0 in minutul 18. Pana la pauza, Augsburg reusea sa treaca in avantaj. Tietz reducea din diferenta in minutul 29. Pedersen egala la 2 in minutul 41, iar Demirovic ducea scorul la 2-3 in minutul 42. Augsburg avea sa puncteze din nou in minutul 64, prin Uduokhai. Sscorul final al meciului a fost stabilit de catre Rexhbecaj in minutul 88 din penalty.

Bundesliga etapa 8: Alte rezultate

Freiburg – Bochum (2-1): ’15 Paciencia (0-1), ’26 Doan (1-1), ’45+2 Grifo (2-1, penalty)

Dortmund – Bremen (1-0): ’67 Brandt

Clasament dupa etapa 8: Primele sase