Biletul zilei - 21.09.2023

Bundesliga etapa 7: Farmacistii se obisnuiesc cu tronul!

Bundesliga etapa 7: Surprize

RB Leipzig – Bochum (0-0): RB a atins o performanta foarte slaba in acest meci, ratand doua lovituri de pedeapsa. Primul fiind ratat de Simons in minutul 27, iar cel de al doilea de Forsberg in minutul 61. Asadar gazdele nu reusec sa se aproprie de fruntase dupa acest pas stramb.

Bundesliga etapa 7: Favorite care s-au impus

Bayern – Freiburg (3-0): Francezul Coman reusea sa deschida scorul in minutul 12 din pasa lui Muller. Sane reusea sa majoreze avantajul gazdelor in minutul 25 din pasa lui Kane. La pauza se putea intra cu avantaj de 3 goluri, insa golul marcat de Sane in minutul 44, avea sa fi anulat pentru ofsaid. Ultima modificare a tabelei era produsa de catre Coman in minutul 85 din pasa lui Laimer.

Leverkusen – Koln (3-0): Farmacistii deschideau scorul la jumatatea primei parti, in minutul 22 prin Hofmann. Frimpong majora avantajul gazdelor in minutul 32 si stabilea scorul pauzei. In minutul 67, Boniface stabilea scorul final al meciului 3-0, din pasa lui Hofmann.

Bundesliga etapa 7: Meciuri spectaculoase

Stuttgart – Wolfsburg (3-1): Prima parte se incheia cu avantaj pentru oaspeti, in urma reusite lui Gerhardt din minutul 34. A doua repriza avea sa aduca o noua remontada in tabara gazdelor. Guirassy completeaza o noua tripla si straneste interesul marilor echipe, acesta avea sa egaleze in minutul 67 din penalty. Urmand ca in minutul 78 sa o duca pe Stuttgart in avantaj, iar mai apoi sa stabileasca scorul final in minutul 82.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Bundesliga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Monchengladbach – Mainz (2-2): Gazdele reuseau sa deschida scorul in minutul 22 prin Neuhaus. Dupa doar 2 minute, Gruda egaland si stabilind scorul pauzei, 1-1. In minutul 75, Barkok o ducea pentru prima data in avantaj pe Mainz. In cele din urma, gazdele au reusit sa egaleze in minutul 88 prin Scally.

Bremen – Hoffeneheim (2-3): Hoffenheim deschidea scorul in minutul 8 prin Beier. In minutul 17, Bremen reusea sa revina in meci in minutul 17, Schimd marcand. La pauza avea in cele din urma sa se intre cu avantaj pentru oaspeti, in urma reusitei lui Promel din minutul 29. Finalul meciului avea sa fie unul incins, in minutul 90+1, Bremen egala prin Stage. Dupa doar un minutul, minutul 90+2, Hoffenhei reusea sa se impuna prin reusita lui Butler.

Dortmund – Union Berlin (4-2): Vicecampioana deschidea scorul in minutul 7 prin Fullkrug. Gosens reusea sa restabileasca egalitate in minutul 9. Union trecea in avantaj in minutul 18 dupa golul lui Kral, insa golul acestuia era anulat pentru ofsaid. Dortmund marca din nou in minutul 27, prin acelasi Fullkrug, insa si golul acestuia avea sa fie anulat pentru ofsaid. Pana la urma, la pauza se intra cu avantaj pentru oaspeti, Bonucci marcand in minutul 31 din penalty. Cea de a doua repriza, apartinea in totalitate gazdelor, marcand 3 goluri. Schlotterbeck egaland la 2 in minutul 49. In minutul 54, Dortmund trecea din nou in avantaj dupa reusita lui Brandt. Scorul final al meciului era stabilit de Ryerson in minutul 71.

Bundesliga etapa 7: Alte rezultate

Augsburg – Darmstadt (1-2): ’52 Skarke (0-1), ’70 Kempe (0-2, penalty), ’86 Demirovic (1-2)

Frankfurt – Heidenheim (2-0): ’39 Larsson, ’72 Knauff

Clasament dupa etapa 7: Primele sase