Biletul zilei - 05.10.2023

Bundesliga etapa 33: Ultima strigare!

Bundesliga etapa 33: Surprize

RB Leipzig – Bremen (1-1): Prima repriza se incheia cu avantaj de partea oaspetilor dupa ce Seiwald isi trimitea mingea in proprie poarta in minutul 36. Taurii reuseau in cele din urma sa salveze un punct din acest duel dupa reusita tanarului Sesko din minutul 61.

Mainz – Dortmund (3-0): Meciul avea sa se rezolve inca din prima parte a meciului, pana in minutul 23 scorul fiind 3-0. Scorul era deschis de catre Barreiro in minutul 12, majorat de Lee Jae-Sung in minutul 19 si inchis de catre acelasi Lee in minutul 23.

Bundesliga etapa 33: Favorite care s-au impus

Bayern – Wolfsburg (2-0): Fosta campioana deschidea foarte repede scorul, inca din minutul 4 prin tanarul Zvonarek. In minutul 13 se marca si cel de al doilea gol al gazdelor, cel al lui Goretzka. Bayern mai marca odata in minutul 19 prin Zaragoza insa golul sau era anulat pe motiv de ofsaid.

Bundesliga etapa 33: Meciuri spectaculoase

Koln – Union Berlin (3-2): Union debloca tabela in acest duel prin Knoche in minutul 15. Dupa doar 4 minute scorul ajungea la 0-2 dupa reusita lui Volland din penalty. Koln revenea in joc in minutul 45 dupa ce Kainz reducea diferenta din penalty. In cea de a doua repriza, tapii aveau sa produca remontada, egaland prin Tigges in minutul 87 si reusind sa dea lovitura in minutul 90+2 dupa golul lui Downs.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Bundesliga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Bochum – Leverkusen (0-5): Campioana avea sa mai adauge un meci la seria istorica de meciuri fara infrangere. Meciul incepea prost pentru gazde, Passlack fiind eliminat direct in minutul 15. Patrick Schick era cel de deschidea balul, in minutul 41. La pauza scorul avea sa fie insa 0-2, Boniface marcand si el in minutul 45+2 din penalty. Farmacistii ajungeau la un avans de 3 goluri in minutul 76 dupa golul lui Adli. Leverkusen marca din nou in minutul 86, de data aceasta prin Stanisic. Tabela era inchisa de un alt fundas, Grimaldo ce marca in minutul 90+3.

Darmstadt – Hoffenheim (0-6): Hoffenheim reusea o prima repriza absolut senzationala, intrand la cabine cu un avantaj de 5 goluri. Mai intai scorul era deschis de catre Bebou inca din minutul 2. Dupa doar 4 minute, scorul avea sa ajunga la 0-2, Beier marcand si el. Kaderabek isi trecea si el numele pe lista marcatorilor in minutul 22 pentru 0-3. Fundasul turc, Kabak puncta si el pentru 0-4 in minutul 26. Scorul pauzei era stabilit de catre Beier in minutul 44. Scorul final se stabilea rapid dupa revenirea de la cabine, minutul 51, Bebou marcand si el al doilea sau gol.

Bundesliga etapa 33: Alte rezultate

Augsburg – Stuttgart (0-1): ’48 Guirassy

Monchengladbach – Frankfurt (1-1): ‘9 Hack (1-0), ’35 Dina Ebimbe (1-1)

Freiburg – Heidenheim (1-1)’29 Doan (1-0), ’38 Sessa (1-1)

Clasament dupa etapa 33: Primele sapte