Biletul zilei - 20.04.2023

Bundesliga etapa 31: Farmacistii continua sa scrie istorie!

Bundesliga etapa 31: Surprize

Leverkusen – Stuttgart (2-2): A doua repriza avea sa aduc toate cele 4 goluri ale meciului. Stuttgart deschidea scorul in minutul 47 prin Fuhrich. Oaspetii isi majorau avantajul in minutul 57 prin Unda. Campioana revenea in meci in minutul 61 prin golul lui Adli. Farmacistii arata ca soarta e de partea ei si continua seria de fara infrangere, in minutul 90+6 egaland prin Adnrich.

Bundesliga etapa 31: Favorite care s-au impus

Bayern – Frankfurt (2-1): Fosta campioana deschidea scorul inca din minutul 9 prin golgheterul englez Harry Kane. La pauza avea sa fie insa egalitate, Frankfurt reusea sa egaleze in minutul 23 prin Ekitike. Bayern reusea sa se impuna in minutul 61 dupa un al doilea gol al lui Kane, din penalty de aceasta data.

Bundesliga etapa 31:Meciuri spectaculoase

Augsburg – Bremen (0-3): Prima repriza nu aducea niciun gol pe tabela. Bremen se dezlantuia in repriza secunda, marcand de 3 ori, mai intai prin Schmidt in minutul 52, iar Ducksch majorand avantajul in minutul 61 din penalty. Scorul final era stabilit de catre Deman in minutul 90.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Bundesliga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Bochum – Hoffenheim (3-2): Bochum era prima ce marca in acest duel, in minutul 34 prin Stoger. Scorul pauzei avea sa fie 2-0 dupa ce Passlack majora avantajul in minutul 45+2. Scorul lua amploare in minutul 64, Stoger marcand pentru 3-0. Hoffenheim reusea sa revina in meci prin golurile lui Kramaric din minutele 73 si 84, insa fara a reusi sa plece cu punct din aceasta deplasare.

RB Leipzig – Dortmund (4-1): Duelul pentru ultimul loc de UCL. Dortmund era cea ce deschidea scorul, prin Sancho in minutul 20. Dupa doar 3 minute, taurii izbuteau egalarea prin golgheterul Openda. La pauza avea sa fie avantaj pentru gazde, Sesko punctand in minutul 45+2. RB ducea rapid scorul la 3-1 dupa revenirea de la tabela, Simakan punctand. Scorul final al meciului era stabilit de catre Baumgartner in minutul 80.

Bundesliga etapa 31: Alte rezultate

Monchegladbach – Union Berlin (0-0)

Mainz – Koln (1-1): ’29 Barreiro (1-0), ‘ 90+5 Kainz (1-1, penalty)

Darmstadt – Heidenheim (0-1): ’90 Dovedan

Freiburg – Wolfsburg (1-2): ’42 Bornauw (1-0, autogol), ’82 Arnold (1-1), ’90 Lacroix (1-2)

Clasament dupa etapa 31: Primele sase