biletul zilei - 20.12.2023

Bundesliga etapa 30: Clasamentul se definitiveaza!

Bundesliga etapa 30: Surprize

Bremen – Stuttgart (2-1): Bremen intra cu avantaj minim la pauza dupac e reusea sa treaca in avantaj in urma unui penalty, transformat de catre Ducksch in minutul 28. Bremen revenea in forta in a doua repriza, marca din nou prin Ducksch in minutul 49. Stuttgart reducea din diferenta in minutul 71 prin Undav, insa nu mai avea sa revina pe tabela pana la final.

Bundesliga etapa 30: Favorite care s-au impus

Heidenheim – RB Leipzig (1-2): RB deschideau scorul in finalul primei reprize, minutul 42 prin Sesko si avea sa intre cu acest avantaj la cabine. Heidenheim egala in minutul 69 prin Dovedan. Oaspetii reuseau in cele din urma sa se impuna in acest duel, dupa reusita lui Openda din minutul 85.

Bundesliga etapa 30: Meciuri spectaculoase

Frankfurt – Augsburg (3-1): Prima repriza se incheia cu avantaj pentru oaspeti dupa ce acestia deschideau scorul in minutul 13 prin Vargas. A doua repriza avea sa ii aduca in prim plan pe gazde, mai intai egaland pentru 1-1 in minutul 55 prin Chaibi. Ekitike avea sa o duca pentru prima data in avantaj pe Frankfurt in minutul 61. Frankfurt avea sa isi asigure victoria in prelungiri, dupa ce Marmoush marca pentru 3-1 in minutul 90+5.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Bundesliga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Union Berlin – Bayern (1-5): Fosta campioana deschidea scorul in minutul 29 prin Goretza, si la pauza avea sa intre cu avantaj de 2 goluri dupa ce Kane marca in minutul 45+1. Veteranul Muller ducea scorul la 0-3 imediat dupa pauza, marcand in minutul 53. Tanarul star al bavarezilor, Tel marca si el in acest duel, ducand scorul la 0-4 in minutul 62. Muller marca ultimul gol al oaspetilor in minutul 64, scorul devenind 0-5. Golul de onoare al gazdelor avea sa vina in prelungiri, minutul 90+1, marcat de catre Vertessen.

Hoffenheim – Monchengladbach (4-3): Prima repriza avea sa aduca doar doua goluri, primul al partidei marcat de catre gazde prin Weghorst in minutul 36 si cel egalizator al oaspetilor, marcat de catre Hack in minutul 39. Punctul culminant al meciului a fost reprezentat de repriza secunda. Hoffenheim trecea din nou in avantaj in minutul 58 prin golul lui Promel. Kabak avea sa majoreze avantajul gazdelor in minutul 66. Gladbach repornea jocul in minutul 78 cand marca din nou pentru Hack. Hack isi completa o tripla in minutul 89 cand reusea sa egaleze din nou din pasa lui Weigl de aceasta data. Hoffenheim reusea sa dea lovitura in minutul 90+1 reusind sa castige meciul prin reusita lui Stach.

Bundesliga etapa 30: Alte rezultate

Wolfsburg – Bochum (1-0): ’43 Wind

Koln – Darmstadt (0-2): ’57 Klarer, ’90 Vilhelmsson

Dortmund – Leverkusen (1-1): ’81 Fullkrug (1-0), ’90+7 Stanisic (1-1)

Freiburg – Mainz (1-1): ‘6 Gregoritsch (1-0), ’40 Burkardt (1-1)

Clasament etapa 30: Primele sase

1. Leverkusen – 80p (campioana matematic)