Biletul zilei - 20.04.2023

Bundesliga etapa 3: Leverkusen continua forma excelenta cu Xabi Alonso!

Bundesliga etapa 3: Surprize

Dormund – Heidenheim (2-2): Vicecampioana incepea in forta meciul, deschizand scorul prin Brandt in minutul 7 si stabilind scorul in minutul 15 prin Can din penalty. Dortmund continua finalurile slabe de meci din sezonul precedent ce i-a costat titlul. Heidenheim reusea sa reduca din diferenta prin Dinkci in minutul 61. In minutul 82, Kleindienst din penalty.

Bundesliga etapa 3: Favorite care s-au impus

Monchengladbach – Bayern (1-2): La pauza se intra cu avantaj pentru gazde, Itakura reusind sa deschida scorul in minutul 30 din pasa lui Wober. Pana la final, campioana reusea sa intoarca scorul, Sane avea sa egaleze in minutul 58, iar Tel in minutul 87 sa aduca toate cele puncte oaspetilor.

Bundesliga etapa 3: Meciuri spectaculoase

Augsburg – Bochum (2-2): Augsburg reusea sa deschida scorul in minutul 35 prin Beljo. Pana la pauza, Bochum revenea in joc, reusind sa egaleze in prelungurile primei reprize prin Asano. Gazdele aveau sa treaca din nou in avantaj in minutul 62, Demirovic ajutandu-i pe acestia sa se indrepte spre o victorie. Insa oaspetii aveau sa revina din nou in minutul 64, Asano marcand o dubla si salvand un punct oaspetilor.

Union Berlin – RB Leipzig (0-3): Prima repriza a fost una alba fara mari sanse de gol. Oaspetii incepeau repriza secunda in foarta, in minutul 51 Simons deschizand scorul. Meciul pentru gazde se ingreuna in minutul 64, Volland fiind eliminat pentru un fault dur. Pana la final, oaspetii aveau sa mai puncteze de doua ori, Sesko ducea scorul la 0-2, iar acelasi Sesko stabilea si scorul final 0-3.

Hoffenheim – Wolfsburg (3-1): Cele doua reprize aducea fiecare cate 2 goluri. La pauza se intra cu scorul de 1-1, oaspetii deschizand scorul in minutul 36 prin Tomas, urmand ca Brooks sa egaleze in prelungirile reprizei, minutul 45+2. In schimb in repriza secunda, cei ce aveau sa marcheze erau doar gazdele, trecand pentru prima data in avantaj prin Beier in minutul 60 si Skov stabilind scorul final 3-1 in minutul 74.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Bundesliga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Bremen – Mainz (4-0): Bremen incepea meciul in forta, in minutul 3 deschizand scorul prin Ducksch din penalty si reusind sa intre cu acest avantaj la cabine. In cea de a doua repriza gazdele impunandu-se categoric, reusind sa puncteze de 3 ori, Stage ducea scorul la 2-0 in minutul 53, Bittencourt tarnsforma scorul in 3-0 iar ultimul gol al meciului era marcat de catre Njinmah in minutul 83.

Stuttgart – Freiburg (5-0): Primele 20 de minute ale meciului aducea desprinderea categorica a gazdelor care aveau sa marcheze de 3 ori. Fuhrich deschidea scorul in minutul 8, urmand ca Guirassy sa mai puncteze de doua ori in minutele 17 si 19. Cea de a doua repriza a fost tot cu gazdele in prim plan, acestia mai inscriind doua goluri, Fuhrich reusind dubla in minutul 62 si Millot primul gol in minutul 75.

Leverkusen – Darmstadt (5-1): Prima repriza se incheia cu o remiza, Boniface reusind sa deschida scorul pentru gazde, iar Vilhelmsson in minutul 25. Gazdele aveau sa se intoarce cu o motivatie extra de la cabine, reusind in partea a doua a meciului sa mai inscrie alte 4 goluri. Palacios o readucea in avantaj pe Leverkusen in minutul 49. Boniface avea sa mai dea si ea un nou gol, scorul devenind 3-0 in minutul 61. Hofman puncta si el in minutul 67 si ducea scorul la 4-1. Ultima reusita a emciului purta numele lui Hlozek, tanarul jucator stabilind scorul final in minutul 83.

Bundesliga etapa 3: Alte rezultate

Frankfurt – Koln (1-1): ’43 Kainz (0-1, penalty), ’87 Nkounkou (1-1)

Clasament dupa etapa 3: Primele sase