Biletul zilei - 29.10.2022

Bundesliga etapa 28: Principalele favorite se incurca in etapa meciurilor spectaculoase!

Bundesliga etapa 28: Surprize

Union Berlin – Bochum (1-1): Union deschidea scorul in minutul 45+3 prin Juranovic. Bochum reusea sa restabileasca egalitatea in minutul 55 prin Stoger din penalty. Meciul se ingreuna pentru Union dupa rosul primit de Jaeckel. Gazdele aveau sa marcheze pentru 2-1 prin Hebrens insa golul era anulat pentru ofsaid.

Frankfurt – Monchengladbach (1-1): Oaspetii intra in avantaj la pauza dupa reuista lui Hofmann din minutul 13. Meciul se indrepta spre o victoria a oaspetilor, insa Kolo Muani restabilea egalitatea in minutul 83.

Bayern – Hoffenheim (1-1): Bayern deschidea scorul prin Pavard in minutul 17 si intra la pauza cu acest avantaj. Hoffenheim reusea sa egaleze prin Kramaric in minutul 71. Bayern marca din nou prin Pavard in minutul 73, insa golul era anulat pentru ofsaid.

Bundesliga etapa 28: Meciuri spectaculoase

Bremen – Freiburg (1-2): Prima repriza era una fara goluri. Gazdele deschideau scorul in minutul 46 prin Philipp. Freiburg reusea sa intoarca scorul prin reusitele lui Sallai si Holer din minutele 67 si respectiv 71.

RB Leipzig – Augsburg (3-2): Punctul culminant al meciului a fost prima repriza. Augburg marcand pentru 0-1 in minutul 5. Kampl restabilea egalitatea in minutul 10. Pana la pauza, Leipzig avea sa mai marcheze de 2 ori pana la pauza, prin Werner, in minutele 32 si 35. Augsburg avea sa mai marcheze odata pana la final, in minutul 82 prin Vargas.

Stuttgart – Dortmund (3-3): Dortmund deschidea scorul in minutul 26 prin Haller. Malen ducea scorul la 2-0 in minutul 33. Meciul se ingreuna pentru Stuttgart, Mavropanos incasa al doilea cartonas galben si era eliminat in minutul 39. In minutul 52, Guirassy marca insa golul avea sa fie anulat pentru ofsaid. Stuttgart avea sa restabileasca egalitatea cu 2 goluri marcate in 6 minute, Coulibaly marca pentru 1-2 in minutul 78, iar Vagnoman marca pentru 2-2 in minutul 84. Finalul meciului era unul incins, in minutul 90+2, Reyna marca pentru 2-3. In minutul 90+7, Stuttgart marca din nou, prin Silas marcand scorul final de 3-3.

Schalke – Hertha (5-2): Schalke deschidea scorul prin Skarke in minutul 3. Bulter ducea scorul la 2-0 in minutul 13. Hertha avea sa marcheze pana la pauza, in minutul 45+3 prin Jovetic. Schalke marca din nou in debutul reprizei secunde, minutul 48 prin Terodde. Bulter ducea scorul la 4-1 dupa reusita sa din minutul 78. In minutul 84, Hertha marca pentru 4-2 prin Richter. Scorul final era stabilit de catre Kaminski in minutul 90+2.

Bundesliga etapa 28: Alte reuzltate

Wolfsburg – Leverkusen (0-0)

Koln – Mainz (1-1): ’17 Ajorque (0-1), ’51 Ljubicic (1-1)

Clasament dupa etapa 28: Primele sase