Biletul zilei - 21.09.2023

Bundesliga etapa 28: Leverkusen, tot mai aproape de trofeu!

Bundesliga etapa 28: Surprize

Heidenheim – Bayern (3-2): Bayern iese din lupta la titlu, ramanad la 16 puncte in spatele lui Leverkusen. Prima repriza avea sa se incheie in favoarea campioanei, Kane deschizand scorul in minutul 38, iar Gnabry majorand avantajul in minutul 45. Cea de a doua repriza avea sa aduca remontada gazdelor. Heidenheim reintra in meci in minutul 50 dupa ce Sessa marca. Dupa doar un minut, Heidemheim egala, Kleindienst egala din pasa lui Beste. Kleindienst avea sa aduca victoria nou-promovatei cu o noua reusit in minutul 79.

Bundesliga etapa 28: Favorite care s-au impus

Freiburg – RB Leipzig (1-4): RB deschidea furtunos scorul, inca din minutul 2 prin Haidara. Avantajul oaspetilor era majorat in minutul 18 prin Openda. Freiburg putea reducea din diferenta in minutul 41 prin Holer, ratand un penalty. Scorul pauzei avea sa fie 0-3, dupa ce Openda marca pentru a doua data in acest dule in minutul 44. Rezultatul final al meciului avea sa fie stabilit in debutul reprizei secunde, prin Sesko in minutul 54. Iar Freiburg marcand golul de onoare prin Grifo in minutul 59.

Bundesliga etapa 28: Meciuri spectaculoase

Wolfsburg – Monchengladbach (1-3): Prima repriza avea sa fie in favoarea gazdelor, ce reuseau sa deschida scorul inca din minutul 7 prin Baku. Cea de a doua repriza avea sa aduca dezlantuirea gazdelor. Mai intai egaland prin Itakura in minutul 52, urmand sa treaca in avantaj in minutul 58 prin Ngoumou. Emotiile oaspetilor erau risipite in minutul 88 de catre Reitz.

Hoffenheim – Augsburg (3-1): Hoffenheim juca foarte bine in prima repriza, marcand de doua ori, mai intai deschizand scorul prin Weghorst in minutul 17, urmand sa stabileasca scorul primei reprize prin Kramaric in minutul 20. Augsburg revenea in joc in minutul 61, Demirovic reducand din diferenta in minutul 61. Bebou avea sa fie cel ce stabilea scorul final, 3-1 in minutul 90.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Bundesliga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Mainz – Darmstadt (4-0): Prima repriza avea sa fie cu avantaj minim pentru Mainz, reusind sa treaca in avantaj in minutul 32 prin Hanche-Olsen. A doua repriza aducea dezlantuirea gazdelor, ,marcand in 3 randuri. Gruda majora avantajul gazdelor in minutul 60, scorul ajungand la 3-0 in minutul 80 dupa reusita lui Lee Jae-Sung, urmand ca acelasi Lee sa marcheze pentru ultimul gol al meciului in minutul 84.

Bundesliga etapa 28: Alte rezultate

Frankfurt – Bremen (1-1): ’62 Veljkovic (0-1), ’77 Tuta (1-1)

Union Berlin – Leverkusen (0-1): ’45+8 Wirtz (penalty)

Koln – Bochum (2-1): ’53 Passlack (0-1), ’90 Tigges (1-1), 90+2 Waldschmidt (2-1)

Dortmund – Stuttgart (0-1): ’64 Guirassy

Clasament dupa etapa 28: Primele sase