Biletul zilei - 30.03.2024

Bundesliga etapa 27: Der Klassiker, in culoarea galben!

• Dupa aceasta runda, Leverkusen e tot mai aproape de a ridica trofeul de campioana, ajungand la un avantaj de 13 puncte fata de Bayern.

Bundesliga etapa 27: Surprize

Bayern – Dortmund (0-2): Dortmund izutea sa produca surpriza in acest duel, desi pleca cu a doua sansa, fiind net inferioara pe foaie campioanei. Adeyemi era cel ce debloca tabela in acest duel, jucatorul cu mama romanca marca in minutul 10 din pasa lui Brandt si intra cu acest avantaj la pauza. In a doua repriza, Bayern si-a expus banca de reverze mult mai buna decat a celor de la Dortmund, insa cei ce aveau sa marcheze, erau tot oaspetii, consacrandu-si victoria prin Ryerson in minutul 83. Bayern avea sa marcheze si ea in minutul 89 prin Kane, insa golul sau era anulat pe motiv de ofsaid.

Bundesliga etapa 27: Favorite care s-au impus

Leverkusen – Hoffenheim (2-1): Leverkusen continua fara infrangere in acest sezon, nefiind infranti in niciuna dintre competitiile din care face parte in acest sezon. La pauza avea sa fie avantaj pentru oaspeti, dupa ce Beier marca in minutul 33 din pasa lui Weghorst. Meciul se indrepta spre prima infrangere a gazdelor, insa in minutul 88, Andrich restabilea egalitatea. Farmacistii aveau sa porneasca sarbatoarea in prelungiri, cand Schick aducea victoria prin reusita sa din minutul 90+1.

Bundesliga etapa 27: Me;ciuri spectaculoase

Monchegladbach – Freiburg (0-3): Freiburg deschidea rapid scorul, in minutul 7 prin Gregoritsch, intrand cu acest avantaj minim la cabine. Scorul final al meciului avea sa fie stabilit inca din debutul reprizei secunde, dupa ce Rohl marca pentru 0-2 in minutul 47, iar Doan inchidea tabela in minutul 57.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Bundesliga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Bochum – Darmstadt (2-2): Bochum era prima ce marca in acest duel, prin Hofmann in minutul 30. Hofmann marca din nou in minutul 48, ducand scorul la 2-0. Darmstadt revenea in joc in minutul 62 dupa ce Skarke puncta din pasa lui Justvan. Oaspetii reuseau sa egaleze in minutul 76 prin Vuhelmsson.

Stuttgart – Heidenheim (3-3): Prima repriza apartinea gazdelor, care reuseau sa deschida scorul in minutul 8 prin Guirassy insa golul sau fiind anulat pentru ofsaid. In cele din urma avea sa se intre cu avantaj pentru gazde la pauza, dupa ce Guirassy marca un gol valid in minutul 41. Avantajul gazdelor era majorat in minutul 53 prin Stiller. Scorul ajungea la 2-1 dupa ce Nubel inscria in prorprie poarta in minutul 62. Meciul avea sa ia o intorsatura neasteptata in finalul meciului, Heidenheim egaland in minutul 84 si trecand in avantaj in minutul 85 prin doua goluri ale lui Kleindienst. Stuttgart reuseau in cele din urma sa salveze un punct din acest duel, in minutul 90+8 dupa golul lui Undav, precedat de eliminarea lui Dovedan, jucator al oaspetilor.

Bundesliga etapa 27: Alte rezultate

RB Leipzig – Mainz (0-0)

Frankfurt – Union Berlin (0-0)

Bremen – Wolfsburg (0-2): ’45+4 Lacroix, ’84 Majer

Augsburg – Koln (1-1): ’18 Maier (1-0), ’33 Selke (1-1)

Clasament dupa  etapa 27: Primele sase