Biletul zilei - 21.09.2023

Bundesliga etapa 26: Leverkusen, inca neinvinsa!

Bundesliga etapa 26: Favorite care s-au impus

Dortmund – Frankfurt (3-1): Cei ce aveau sa deschida scorul in acest duel erau oaspetii, prin Gotze, fost jucator la rivala de astazi, in minutul 13. La pauza avea sa fie insa egalitate, dupa ce Adeyemi puncta in minutul 33. Fosta campioana avea sa se dezlantuie in cea de a doua parte, Hummels ducandu-i pe gazde in avantaj in minutul 81, iar Emre Can stabilind scorul final din penalty in minutul 90+3.

Hoffenheim – Stuttgart (0-3): Stuttgart arata inca odata ca traverseaza un sezon foarte bun. Mai intai acestia deblocau tabela prin Millot, in minutul 16. In prelungirile primei reprize, scorul avea sa ajunga la 0-2, dupa ce Guirassy puncta din pasa lui Undav. Ultima modificare a tebelei era produsa in minutul 68 de catre Leweling.

Bundesliga etapa 26: Meciuri spectaculoase

Wolfsburg – Augsburg (1-3): Meciul incepea bine pentru gazde, deschizand scorul in minutul 9 prin Wimmer. Wimmer aveas a isi lase echipa in inferioritate numerica in minutul 45, incasand un cartonas rosu. La pauza se intra la egalitate, Maier egaland in minutul 45+2. Augsburg trecea pentru prima data in avantaj in minutul 61, cand Jakic marca. Tabela se bloca in minutul 79, cand Jakic isi consacra dubla si aducea cele 3 puncte.

Freiburg – Leverkusen (2-3): Farmacistii incepeau in forta acest duel, deschizand scorul inca din minutul 2 prin Wirtz. Freiburg egala rapid, in minutul 10 prin Doan. Leverkusen intra in cele din urma cu avantaj la cabine, Hlozek ducand scorul la 1-2 in minutul 40. Schick majora avantajul oaspetilor la 2 goluri in minutul 53. Keitel reducea din diferenta in minutul 79, insa Freiburg nu mai revenea pe tabela pana la final.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Bundesliga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Koln – RB Leipzig (1-5): Prima repriza se incheia la egalitate, 1-1, dupa ce RB deschidea scorul in minutul 15 prin Simons, iar Koln egala in minutul 18 prin Adamyan. Punctul culminant fiind reprezentat de cea de a doua repriza, unde Leipzig avea sa se dezlantuie. Openda o readucea pe Leipzig in avantaj in minutul 63. Openda marca din nou in minutul 67. Haidara isi trecea si el numele pe lista marcatorilor, ducand scorul la 1-4. Poulsen avea sa inchida tabela in minutul 82, la scorul la 1-5.

Darmstadt – Bayern (2-5): Gazdele erau cei ce deschideau scorul in acest duel, prin Skarke in minutul 28. Campioana intorcea scorul pana la pauza, Musiala egaland in minutul 36, iar Kane aducand avantajul in minutul 45+1. Musiala avea sa isi treaca din nou numele pe lista marcatorilor in minutul 64, ducand scorul la 1-3. Scorul ajungea la 1-4, dupa ce Gnabry marca in minutul 74. Ultimul gol al campioanei venea in minutul 90+3, cand Tel puncta. Cei ce inchideau tabela erau gazdele, in minutul 90+5 prin Vilhelmsson.

Bundesliga etapa 26: Alte rezultate

Mainz – Bochum (2-0): ’45+3 Burkardt (penalty), ’71 Burkardt

Union Berlin – Bremen (2-1): ’50 Vertessen (1-0), ’52 Aaronson (2-0), ’63 Weiser (2-1)

Heidenheim – Monchengladbacg (1-1): ‘9 Hack (0-1), ’66 Dinkci (1-1)

Clasament dupa etapa 26: Primele sase