Biletul zilei - 08.03.2023

Bundesliga etapa 25: Bayern nu arata mila!

Bundesliga etapa 25: Favorite care s-au impus

Leverkusen – Wolfsburg (2-0): Farmacistii treceau in avantaj in finalul primei reprize, intra cu acest avantaj la cabine, dupa ce Tella debloca tabela din pasa lui Grimaldo in minutul 37. Scorul final al meciului era stabilit in minutul 86, cand tanarul Wirtz frunctifica pasa primita de la Palacios.

RB Leipzig – Darmstadt (2-0): RB trecea foarte rapid in avantaj, in minutul 3 dupa ce Isherwood trimitea mingea in propria poarta, stabilind astfel scorul primei reprize. Rezultatul final era stabilit inca din minutul 50, cand Baumgartner transfoma in gol pasa primita de la Schlager.

Bundesliga etapa 25: Meciuri spectaculoase

Frankfurt – Hoffenheim (3-1): Hoffenheim debloca tabela in minutul 6 prin Brooks. Meciul se ingreuna pentru oaspeti, suferinf o eliminare, prin Brooks in minutul 22. In minutul 32, scorul redevenea egal, dupa ce Koch puncta din pasa lui Marmoush, stabilind astfel scorul primei reprize. Frankfurt trecea in avantajl in debutul reprizei secunde, prin Dina Ebimbe in minutul 50. Scorul final al mecilui era stabilit de catre Gotze in minutul 64.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Bundesliga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Monchengladbach – Koln (3-3): Punctul culminant al acestui duel a fost reprezentat de cea de a doua repriza. Prima parte se incheia la egalitate, scor 1-1. Koln deschizand scorul prin Alidou in minutul 7, iar Honorat egala la 1 in minuutl 32 din pasa lui Neuhaus. Koln avea sa treaca din nou in avantaj in minutul 64, cand Alidou marca pentru a doua data. Gladbach avea sa intoarca scorul cu 2 goluri in 2 minute, mai intai egala prin Hack in minutul 71, si trecand in avantaj prin acelasi Hack in minutul 73. Koln reusea in cele din urma sa salveze un punct, prin Downs in minutul 79.

Bayern – Mainz (8-1): Campioana da de pamant cu Mainz. Campioana deschidea scorul prin golgheterul Kane in minutul 13. Goretzka avea sa majoreze avantajul la 2-0 in minutul 19. Mainz revenea in joc in minutul 31, cand Amiri il invingea pe Neuer din pasa lui Gruda. Scorul pauzei avea sa fie 3-1, dupa ce Kane mai marca odata in minutul 45+7. Cea de a doua repriza avea sa aduca dezlantuirea campioanei. Muller ducea scorul la 4-1 in minutul 47 din pasa lui Musiala. Musiala isi trecea si el numele pe lista marcatorilor in minutul 61 din pasa lui Kane. Scorul ajungea la 6-1 in minutul 66 cand, Gnabry puncta. Harry Kane avea sa isi completeze tripla in minutul 70, ajungand astfel la 30 de goluri in acest sezon. fiind astfel aproape de doborarea recordului stabilit de catre Lewandowski cu 41 de goluri, fiind astfel o performanta extraordinara la primul sezon al englezului in Bundesliga. Scorul final ala acestui duel era stabilit de catre Goretzka in minutul 90+2.

Bundesliga etapa 25:Alte rezultate

Augsburg – Heidemheim (1-0): ’22 Gouweleeuw

Bremen – Dortmund (1-2): ’21 Malen (0-1), ’38 Sancho (0-2), ’70 Nijnmah (1-2)

Bochum – Freiburg (1-2): ’36 Eggestein (0-1), ’53 Gregoritsch (0-2), ’62 Ordets (1-2)

Stuttgart – Union Berlin (2-0): ’19 Guirassy, ’65 Fuhrich

Clasament dupa etapa 25:  Primele sase