Biletul zilei - 21.09.2023

Bundesliga etapa 24: Leverkusen, inca neinvinsa!

Bundesliga etapa 24: Surprize

Freiburg – Bayern (2-2): Cei ce aveau sa deschida scorul in acest duel, erau gazdele, ce deblocau tabela prin Gunter in minutul 12. Pana la pauza, campioana revenea in joc, Tel isi trecea numele lista marcatorilor in minutul 35 si astfel se intra la cabine la egalitate. Bayern avea sa treaca in avantaj in minutul 75, un nou tanar talent, Musiala marca in minutul 75. Freiburg izbutea sa salveze un punct in finalul meciului, Holer egaland in minutul 87.

Bundesliga etapa 24: Favorite care s-au impus

Koln – Leverkusen (0-2): Tapii debutau slab in acest meci, suferind o eliminare in minutul 14 prin Thielmann. Farmacistii reuseau sa intre cu avantaj la cabine, Frimpong deblocand tabela in minutul 37. Scorul final al meciului era stabilit de celalalt fundas lateral al oaspetilot, Grimaldo in minutul 73, din pasa lui Adli.

Union Berlin – Dortmund (0-2): Fosta campioana, Dortmund, deschidea scorul in finalul primei parti, Adeyemi fructificand pasa lui Fullkrug. Emotiile oaspetilor erau risipite de catre Maatsen in minutul 90, tanarul jucator olandez aducand astfel victoria oaspetilor.

Hoffenheim – Bremen (2-1): Hoffenheim deschidea foarte rapid scorul, in minutul 8 reusind sa deschida scorul prin Beier. Acelasi Beier avea sa majoreze avantajul gazdelor, in minutul 44, inaintea incheierii primei parti. Meciul gazdelor se ingreuna, Bulter fiind eliminat in minutul 73 pentru cumul de cartonase. Bremen izbutea sa reduca din diferenta in prelungirile meciului, minutul 90+2 prin Alvero.

Bundesliga etapa 24: Meciuri spectaculoase

Wolfsburg – Stuttgart (2-3): Stuttgart intra cu avantaj minim la cabine, dupa ce reusea sa deschida scorul prin Guirassy in minutul 14. Cea de a doua repriza avea sa aprinda meciul, mai intai gazdele izbuteau sa egaleze prin Maehle in minutul 50. Guirassy o readucea in avantaj pe Stuttgart in minutul 54 din penalty. Scorul ajungea la 1-3 in minutul 56, cand Vagnoman marca insa golul sau era anulat pe motiv de ofsaid. Vagnoman marca in cele din urma un gol valabil, in minutul 78. Scorul final era stabilit de catre Nmecha in minutul 83, scor final 2-3.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Bundesliga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Bochum – RB Leipzig (1-4): Bochum reusea sa fie prima ce marca in acest duel, Wittek deschidea scorul in minutul 7. RB egala in minutul 14, Simons punctand, insa golul sau era unul neregulamentar, anulat pe motiv de ofsaid. Olmo era cel ce egala in minutul 30 din pasa lui Sesko, iar scorul pauzei avea sa fie 1-1. Openda o ducea in avantaj pentru prima data pe RB, in minutul 68 marcand din pasa lui Haidara. Scorul ajungea la 1-3 in minutul 71, cand Ordets inscria in proprie poarta. Ultimul gol al meciului purta numele lui Poulsen, din pasa lui Simons. Gazdele aveau sa incheie meciul in inferioritate numerica, Kwarteng incasandu un cartonas rosu in minutul 86.

Darmstadt – Augsburg (0-6): Punctul culminant al meciului era reprezentat de prima repriza, unde se marcau 5 goluri. Augburg deschidea scorul inca din minutul 2 prin Tietz. Jensen majora avantajul oaspetilor in minutul 12. Scorul lua amploare in minutul 20, golgheterul oaspetilor Demirovic, punctand. Oaspetii marcau din nou dupa alte 5 minute, prin Varagas (min. 25, 0-4). Scorul pauzei era stabilit de un al doilea gol al lui Demirovic, in minutul 29. Cea de a doua repriza avea sa mai aduca doar un gol, cel ce deschidea balul, Tietz inchidea tabela in minutul 84.

Bundesliga etapa 24: Alte rezultate

Mainz – Monchengladbach (1-1): ’12 Burkardt (1-0), ’55 Ngoumou (1-1)

Heidenheim – Frankfurt (1-2): ’39 Gimber (0-1, autogol), ’49 Nkounkou (0-2), ’59 Pieringer (1-2)

Clasament dupa etapa 24: Primele sase