Biletul zilei - 23.02.2024

Bundesliga etapa 23: Farmacistii n-au rival!

Bundesliga etapa 23: Surprize

Stuttgart – Koln (1-1): La pauza se intra cu scorul de inceput, 0-0. Stuttgart reusea sa deschida scorul imediat dupa revenirea de la cabine, minutul 53, numele marcatorului fiind Millot. Tapii reuseau sa restabileasca egalitatea in minutul 62 prin Martel din pasa lui Maina, pana la final nu mai fiind o alta modificare a tabelei.

Bundesliga etapa 23: Favorite care s-au impus

Leverkusen – Mainz (2-1): Farmacistii incepeau meciul in forta, reusind sa deschida scorul inca din minutul 3, prin Xhaka, printr-o executie de generic. Mainz reuseste repede sa revina in joc, Kohr trimitea mingea in plasa in minutul 7 din pasa lui Widmer. Leverkusen reusea sa treaca din nou in avanatj in minutul 68, Andrich marcand dupa o gafa a portarului. Mainz avea sa termine meciul in inferioritate, Ngankam fiind eliminat in minutul 80.

Bayern – RB Leipzig (2-1): Prima repriza se incheia cu o remiza alba, 0-0. Primii ce avea sa marcheze erau campioana, prin golgheterul Kane in minutul 56 din pasa lui Musiala. Tanarul atacant al taurilor, Sesko egala in mintuul 70, fructificand pasa lui Olmo. Bavarezi reuseau sa dea lovitura in minutul 90+1, cand Kane marca pentru a doua data din pasa lui Choupo-Moting.

Bundesliga etapa 23: Meciuri spectaculoase

Frankfurt – Wolfsburg (2-2): Oaspetii erau primii marcatori ai acestui duel, fundasul Lacroix trimitea mingea in plasa in minutul 2. Gazdele egalau rapid, in minutul 14 prin Max. La pauza avea sa se intre in cele din urma in avantaj pentru oaspeti, 1-2 dupa reusita lui Behrens din minutul 36. Frankfurt reusea sa salveze un punct in preleungirile meciului, prin Marmoush in minutul 90+2.

Union Berlin – Heidenheim (2-2): Nou-promovata deschidea scorul inca din minutul 3, prin Dovedan. Union reusea sa egaleze in minutul 44 prin Gosens. In prelungirile primei parti, gazdele aveau sa mai puncteze odata, minutul 45+2 prin Schafer. Heidenheim egala la 2 in minutul 71, Beste trimitand in poarta pasa lui Dinkci.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Bundesliga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Dortmund – Hoffenheim (2-3): Hoffenheim deschidea foarte rapid scorul prin Bebou, inca din minutul 2. Malen reusea sa restabileasca egalitatea lin minutul 21. In minutul 25, Dortmund trecea in avantaj, Schlotterbeck inscria din pasa lui Reus, rezultat ce avea sa fie scorul primei reprize. Hoffenheim egala la 2 in minutul 61, Beier marcand. Oaspetii aveau sa de lovitura in minutul 64, Beier marcand din nou din pasa lui Stach.

Monchengladbach – Bochum (5-2): Bochum puncta foarte rapid, in minutul 4 prin Bernardo insa golul sau era anulat pe motiv de ofsaid. Cei de aveau sa deschida scorul erau gazdele, punctand prin Ngoumou in minutul 28. Gladbach isi dubla avantajul in minutul 35 prin Weigl din penalty. Gazdele marcau din nou in minutul 45 prin Neuhaus insa golul sau era anulat pentru fault. Scorul ajungea la 3-0 in minutul 72, Reitz punctand. Bochum reducea din diferenta in minutul 75 prin Hofmann. Monchengladbach puncta din nou in minutul 78, scorul devenind 4-1 dupa reusita lui Siebatcheu. Scorul ajungea la 4-2 in urma reusitei lui Schlotterbeck din minutul 88. Scorul final era stabilit de catre Honorat in minutul 90+6, scor final 5-2.

Bundesliga etapa 23: Alte rezultate

Bremen – Darmstadt (1-1): ‘8 Zimmermann (1-0), ’33 Justvan (1-1)

Augsburg – Freiburg (2-1): ’19 Grifo (0-1, penalty), ’72 Uduokhai (1-1), ’81 Engels (2-1)

Clasament dupa etapa 23: Primele sase