Biletul zilei - 29.04.2022

Bundesliga etapa 2: Union Berlin impresioneaza din nou!

Bundesliga etapa 2: Surprize

Bochum – Dortmund (1-1): Gazdele deschideau scorul in primul sfert de ora, Stoger marcand pentru Bochum si stabilind scorul pauzei. In minutul 56, Malen egala la 1 si reaprindea sperantele vicecampioanei. Pana la final nu avea sa se mai marcheze si astfel se recontura remiza din finalul sezonului anterior.

Mainz – Frankfurth (1-1): Mainz intra cu avantaj la cabine, in urma reusitei lui Lee Jae-Sung care a deschis scorul in minutul 25. Meciul se ingreuna pentru oaspeti, ramanand in inferioritate numerica in minutul 61 dupa al doilea cartonas galben si implicit rosu incasate de Knauff. Oaspetii reuseau sa salveze un punct in finalul meciului, Marmoush egala in minutul 90+1.

Bundesliga etapa 2: Favorite care s-au impus

Bayern – Augsburg (3-1): Prima reusita a meciului era reprezentata de autogolului jucatorilor oaspetilor, Uduokhai din minutul 32. Kane majotra avantajul gazdelor din penalty in minutul 40 si stabilea scorul primei reprize. Acelasi Kane avea sa puncteze pentru 3-0 in minutul 69 si isi consacra prima dubla in tricoul bavarezilor. Ultima modificare a tabelei era produsa de Beljo in minutul 86, scor final 3-1.

Monchengladbach – Leverkusen (0-3): La sfarsitul primelor 20 de minute, minutul 18, Boniface deschidea scorul. La pauza se intra cu avantaj majorat pentru oaspeti, Tah marcand pentru 0-2 in minutul 45+6. Ultimul gol al meciului era m,arcat in dbeutul reprizei secunde, minutul 53, Boniface consacrandu-si prima dubla in tricoul farmacistilor.

Bundesliga etapa 2: Meciuri spectaculoase

Heidenheim – Hoffenheim (2-3): Gazdele ratau sansa de a deschide scoryl in minutul 16, Beste ratand penalty. In cele din urma Beste isi lua revansa si marca pentru 1-0 in minutul 26, stabilind scorul primei reprize. Cea de a doua repriza avea sa aduca alte 4 goluri in meci. Pieringer marca pentru 2-0 in minutul 58. Beier anunta remontada oaspetilor, reducand din diferenta in minutul 77. Kaderabek egala la 2 in minutul 81, iar Kramaric aducea victoria oaspetilor transformand un penalty in minutul 90.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Bundesliga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Darmstadt – Union Berlin (1-4): Gosesns deschidea scorul, 0-1, cu prima sa reusita in capitala Germaniei din minutul 4. Aaronson ingreuna meciul pentru oaspeti, incasand doua cartonase galbene in 15 minute si fiind eliminat in minutul 21. Mehlem egala la 1 in minutul 24. Omul primei reprize avea sa fie Gosesns, care marca al doilea gol in minutul 34 si scorul avea sa devina 1-2. Pana la pauza, Union mai puncta odata, Behrens ducea scorul la 1-3 in minutul 39. In a doua repriza, singura care avea sa marcheze era tot Union, Doekhi stabilea scorul final 1-4 in minutul 65.

Leipzig – Stuttgart (5-1): Scorul era deschis de catre oaspeti, Guirassy in minutul 35 si intra cu acest avantaj la pauza. A doua repriza avea sa aduca „macelul” gazdelor care punctau de 5 ori. Henrichs egala ion minutul 51. Openda ducea scorul la 2-1, insa golul acestuia din minutul 53 era anulat pentru ofsaid. Olmo o aducea pe RB  in avantaj in minutul 63, urmand ca mai apoi Openda sa faca 3-1 in minutul 66, iar pe rand Kampl si Simons marcand in minutele 74 si 76.

Bundesliga etapa 2: Alte rezultate

Koln – Wolfsburg (1-2): ’55 Waldschimdt (1-0), ’62 Wind (1-1), ’72 Wind (1-2)

Freiburg – Bremen (1-0): ’90+6 Philipp

Clasament dupa etapa 2: Primele sase