Biletul zilei - 23.01.2022

Bundesliga etapa 17: Bayern se incurca in etapa meciurilor spectaculoase!

Bayern, Schalke si Hertha vor sa uite cat mai repede aceasta etapa. Daca in cazul lui Bayern care doar a remiza 1-1 cu Koln. Cele doua echipe vin dupa infrangeri la o diferenta de 5 gouri, Schalke a pierdut scor 1-6 contra lui Leipzig in timp ce Hertha a pierdut0-5 contra lui WOlfsburg.

Bundesliga etapa 17 – Favoritele care s-au impus

Schalke – Leipzig (1-6)

Leverkusen – Bochum (2-0):

Leverkusen a deschis scorul in minutul 8 prin Tapsoba care a transformat o lovitura de pedeapsa. Urmand ca scorul final sa se marcheze in minutul 53 de catre Hlozek.

Bundesliga etapa 17 – Meciuri Spectaculoase:

Schalke – Leipzig (1-6):

Prima repriza a fost una fantastica pentru Leipzig reusind ss marcheze de 4 ori prin Andre Silva in minutele 7 si 44, Hendrichs in minutul 15 si Werner in minutul 45+2. Prima repriza a inceput cu golul de onoare al lui Scahlke marcat de catre Kozuki, scor 1-4. Scorul final s-a stabilit prin golurile lui Olmo in minutul 83 si Poulsen in minutul 89.

Hertha – Wolfsburg (0-5):

Scorul a fost deschis foarte repede, in minutul 4 Svanberg marcheaza. Golurile au continuat, in minjutul 31 marcheaza Arnold din penalty urmand ca in minutul 34 Wind sa stabileasca scorul pauzei, 0-3. A doua repriza a amia dus si ea 2 goluri, Baku in minutul 72 si Marmoush in minutul 86.

Hoffenheim – Stuttgart (2-2):

Primul gol al meciului s-a marcat in minutul 11 de catre Kramaric, 1-0. In minutul 45+5 scorul devine 1-1 dupa reusit lui Guiraasy. In minutul 77, Stuttgart preia conducerea rpin golul lui Endo, insa in minutul 78 acestia raman in inferioritate numerita dupa ce Ahamada primeste al doilea cartonas galben. In minutele de prelungiri, mai exact 90+4, Hoffenheim egaleaza prin al doilea gol al lui Kramaric.

Mainz – Dortmund (1-2):

Prima repriza a inceput fantastic, in minutul 2 Lee Jae-Sung deschide scorul, 1-0. Urmand ca in minutul 4 sa se restabileasca egalitatea prin golul lui Ryerson. Dupa acest inceput fulgerator era asteptat un meci cu foarte multe goluri insa golul care a facut diferenta s-a marcat abia in minutul 90+3 de catre Reyna.

Bremen – Union Berlin (1-2):

Bremen a fost cea care a marcat prima prin golul lui Pieper din minutul 14. In minutul 18 Haberer egaleaza, in minutul 42 Union Berlin a mai avut un gol anulat de VAR pentru un hent. A doua repriza a inceput cu trecere in avantaj a lui Union Berlin aceasta fiind si ultima modificare a acsorului, Behrens marcheaza in minutul 46.

Bundesliga etapa 17 – Suprize:

Bayern – Koln (1-1):

Bayern a avut un meci dificil contra lui Koln. Oaspetii au marcat primii, in minutul 4 prin Skhiri. Bayern a alergat dupa egalarea pana la sfarsit, reusind sa egaleze abia in minutul 90 prin J. Kimmich.