Biletul zilei - 20.04.2023

Bundesliga etapa 16: Leverkusen, lider la sfarsit de 2023!

Bundesliga etapa 16: Suprize

Dormtmund – Mainz (1-1): Fosta campioana deschidea scorul inca din minutul 29 prin Brandt. Pana la pauza, Mainz reusea sa egaleze si sa salveze un punct, prin golul lui van den Berg in minutul 43. In cea de a doua repriza, Dortmund a fortat victoria insa fara a reusi a se impune.

Bremen – RB Leipzig (1-1): La pauza se intra cu scorul initial 0-0, chiar daca RB reusea sa marcheze in minutul 41 prin Poulsen, golul fiind anulat pentru ofsaid. In debutul partii secunde, acestia au reusit sa deschida scorul prin Openda in minutul 47. In cele din urma, gazdele au reusit sa egaleze, Njinmah marcand in minutul 75.

Bundesliga etapa 16: Favorite care s-au impus

Frankfurt – Monchegladbach (2-1): Gladbach reusea sa intre cu avantaj la pauza, in minutul 27 marcand prin Wober. In cea de a doua repriza, Frankfurt a reusit sa intoarca soarta meciului. Mai intai gazdele egalau prin Buta in minutul 90+3, urmand ca mai apoi Koch sa stabileasca scorul final in minutul 90+8.

Wolfsburg – Bayern (1-2): Meciul a fost stabilit inca din prima repriza. Mai intai campioana a deschis scorul prin Musiala in minutil 33. Dupa alte 10 minute, scorul ajungea la 0-2, Kane marcand pentru Bayern. Scorul final al meciului a fost stabilot de cater ARbold in minutul 45+1.

Bundesliga etapa 16: Meciuri spectaculoase

Stuttgart – Augburg (3-0): Gazdele marcau inca din minutul 18, prin Undav. La pauzase intra insa cu avantaj de 2 goluri, golgheterul celor de la Stuttgart, Guirassy marcand in minutul 45+1. Scorul final al meciului a fost stabilit de catre Fhrich in minutul 69.

Leverkusen – Bochum (4-0): Farmacistii traversau o prima repriza de vis, marcand de 3 ori. Schick deschidea scorul in minutul 30 din penaty. Urmand ca acelasi atacant ceh sa marcheze pentru 2-0 in minutul 32. In prelungirile primei reprize, scorul ajungea la 3-0, Schick completand o tripla in minutul 45+1. Leverkusen marca din nou in minutul 62 prin Andrich insa golul acestuia era anulat pe motiv de ofsaid. Ultima modificare a tabelei era produsa de catre Boniface in minutul 69.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Bundesliga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Heidenheim – Freiburg (3-2): Oaspetii deschideau scorul in minuutl 7 prin Holer. In debutul partii secunde, gazdele egalau, Dinkci marcand in minutul 52. Freiburg revenea in avantaj in minutul 64, cand Holer marca din nou in minutul 64, de data aceasta din penalty. Finalul de meci avea sa apartina gazdelor, mai intai egaland prin Kleindienst in minutul 84. Urmand ca scorul final sa fie stabilit de autogolul lui Ginter in minutul 90+2.

Hoffenheim – Darmstadt (3-3): Cele doua reprize aveau sa fie contradictorii. Hoffenheim puncta prima, prin Kramaric in minutul 14 din penalty. Oaspetii egalau in minutul 23 prin Pfeiffer. La pauza insa se intra cu avantaj pentru gazde, Bebou punctand in minutul 28. Darmstadt egala in minutul 57 prin Skarke. Dupa alte 9 minute, Hoffenheim trecea din nou in avantaj, Bebou marcand din nou, min. 66. Darmastadt reusea sa salveze in cele din urme un punct, Skarke marcand din nou in minutul 85.

Bundesliga etapa 16: Alte rezultate

Union Berlin – Koln (2-0): ’56 Hollerbach, ’78 Fofana

Clasament dupa etapa 16: Primele sase