Biletul zilei - 29.10.2022

Bundesliga Etapa 16: Bayern se incurca in etapa meciurilor spectaculoase!

Bremen si Freiburg vor sa uite cat mai repede aceasta etapa. Ambele au pierdut l o diferenta de 6 goluri, cea mai mare din aceasta etapa.

Bundesliga Etapa 16: Meciuri Spectaculoase

Wolfsburg – Freiburg (6-0):

Un meci fanstastic s-a disputat intre aceste doua echipe. In minutul 1 era deja 1-0, marcator fiind P. Wimmer mia apoi fiind urmat pe lista marcatorilor de catre J. Wind cu golurile marcate in minutele 28 si 37, stabilind astfel scorul pauzei, 3-0. Cea de a doua repriza a pornit tot cu Wolfsburg la conducerea jocului, acestia reusind sa mai inscrie prin Y. Gerhardt in minutul 56, R. Baku in minutul 80 si prin L. Waldschmidt care a stabilit scorul final in minutul 90+4.

Köln – Bremen (7-1):

Dupa numai 9 minute, gazdele au deschis scorul prin Mania, fiind secundat de dubla luo Tigges in minutele 15 si 21, insa pana la terminarea primei reprize mai avea sa se marcheze de alte trei ori, in minutul 30 Skhiri duce scorul la 4-0 urmand ca in minut 36 Huseinbasid sa marcheze pentru 5-0. Goluri de onoare al lui Bremen a fost marcat in minutul 38 de Fullkrug stabilind astfel scorul pauzei, 5-1. In repriza a 2-a s-a mai marcat de 2 ori, prima data, prin al doilea gol al lui Skhiri in minutul 54 si scorul final fiind stabilit de autogolul lui Friedl din minutul 76.

Dortmund – Augsburg (4-3):

Primul gol al meciului s-a marcat in minutul 29 prin J. Bellingam(1-0). In minutul 40, Meier a egalat urmand ca dupa numai 2 minute, Schlotterbeck duce scorul la 2-1 urmand ca in minutul 45+1 Demirovic egaleaza la 2 si stabileste scorul pauzei 2-2.  In repriza a 2-a s-au mai marcat inca 3 goluri, Bynoe-Gittens a dus scorul la 3-2, insa dupa numai 1 minut Colina restabilete egalitate, scor 3-3. Ultimul gol al meciului s-a marcat in minutul 78, prin Reyna.

Monchengladbach – Leverkusen (2-3):

Leverkusen a reusit sa marcheze de doua ori in prima repriza, prin Bakker in minutul 21 si prin Adli in minutul 43. Scorul pauzei fiind 0-2. A doua aduce un nou gol pentru Leverkusen, Amiri ducand scorul la 0-3, pana la final cei de la Monchengladbach au reusit si ei sa marcheze de 2 ori, prin Stindl in minutele 82 si 90+3.

Bundesliga Etapa 16: Alte rezultate

RB Leipzig – Bayern M. (1-1):

’37 Choupo-Moting (0-1); ’52 Halstenberg (1-1)

Stuttgart – Mainz (1-1):

’36 Guirassy (1-0); ’40 Ingvartsen (penalty, 1-1)

Frankfurt – Schalke (3-0):

’22 Lindstrom(1-0); ’84 Borre (2-0); ’90+1 Buta (3-0)

Bochum – Hertha (3-1):

’22 Hofmann (1-0); ’44 Schlotterbeck (2-0); ’56 Hofmann (3-0); ’87 Serder (3-1)