Biletul zilei - 25.01.2023

Bundesliga etapa 14: Bayern gafeaza, Leverkusen pluseaza!

Bundesliga etapa 14: Surprize

Frankfurt – Bayern (5-1): Frankfurt puncta inca din minutul 12 prin Marmoush. Colapsul avea sa vine pentru campioana, gazdele marcand de 2 ori in 5 minute, in minutul 31 prin Dina Ebimbe si Larsson. Pana la pauza, Bayern avea si ea sa marcheze, prin Kimich in minutul 44. In cea de a doua repriza, Bayern avea sa mai incaseaze 2 goluri, scorul devenea 4-1 in minutul 50 prin Dina Ebimbe. Knauff stabilea scorul final 5-1, in minutul 60.

Bundesliga etapa 14: Favorite care s-au impus

Hoffenheim – Bochum (3-1): Gazdele deschideau scorul in minutul 32 prin Masovic, juacatorul oaspetilor ce marca in proprie poarta. Pana la pauza, Hoffenheim mai marca odata prin Kramaric in minutul 43. Scorul ajungea la 3-0 in minutul 76, Bebou marca. Scorul final al meciului era stabilit de catre Paciencia in minutul 90.

Bundesliga etapa 14: Meciuri spectaculoase

Union Berlin – Monchengladbach (3-1): La pauza se intra cu avantaj minim pentru gazde, dupa golul marcat de Volland in minutul 24 din penalty. Avantajul gazdelor era majorat de catre Hollerbach in minutul 50. Union mai marca odata in minutul 75, prin Kaufmann. Golul gazdelor era marcat de catre Plea in minutul 77.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Bundesliga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Heidenheim – Darmstadt (3-2): La pauza se intra cu avantaj minim pentru gazde, Schoppner deschizand scorul in minutul 42. Ind ebutul partii secunde, Darmstadt egala prin Skarke in min. 52. Darmstadt trecea in avantaj in minutul 60 cand Maloney marca in proprie poarta. Pana la final, Heidenheim a reusit sa intoarca scorul, Mainka reusind sa intoarca scorul cu 2 goluri marcate in minutele 69 si 71.

Dortmund – RB Leipzig (2-3): Unul dintre dueluri de foc ale acestor etapa. Gazdele incepeau foarte slab meciul, Hummels fiind eliminat in minutul 15. RB trecea in avantaj in minutul 32, cand Bensebaini marcand in proprie poarta. La pauza se intra cu scorul de 1-1, Sule egala in minutul 45+6. Oaspetii treceau din nou in avantaj in minutul 54 cand Baumgartner marca. Avantajul meciului era majorat de catre Poulsen in minutul 90+1. Ultima reusita a meciului era produsa de catre Fullkrug in minutul 90+3.

Bundesliga etapa 14: Alte rezultate

Wolfsburg – Freiburg (0-1): ’74 Gregortitsch

Bremen – Augsburg (2-0): ’39 Stark, ’65 Ducksch

Stuttagrt – Leverkusen (1-1): ’40 Fuhrich (1-0), ’47 Wirtz (1-1)

Koln – Mainz (0-0)

Clasament dupa etapa 14: Primele sase