Biletul zilei COTA 5 - 20.08.2021

Bundesliga etapa 13: Stuttgart reintra in lupta la titlu in etapa meciurilor mai putin spectaculoase!

In aceasta etapa meciul dintre Bayern si Union Berlin a fost amanat din cauza ninsorii.

Bundesliga etapa 13: Surprize

Leverkusen – Dortmund (1-1): Farmacistii erau considerati favoriti inaintea acestui duel. Vicecampioana arata ca, chiar daca nu trece prin cea mai buna forma a sa, poate oricand sa puna in pericol apararile adverse. In minutul 5, Dortmund reusea sa fluture pentru prima data plasa prin Ryerson in minutul 5. In minutele de prelungiri ale primei reprize, Wirtz reusea sa egaleze pentru Leverkusen, insa golul sau avea sa fie anulat pentru ofsaid. In cea de a doua repriza, in cele din urma, liderul reusea sa egaleze, prin Boniface in minutul 79.

Bundesliga etapa 13: Favorite care s-au impus

Stuttgart – Bremen (2-0): Duoul prolific din atacantul gazdelor stralucea si in aceasta partida, Undav reusea sa deschida scorul in minutul 17 si sa stabileasca scorul primei parti. Scorul final al meciului era stabilit de catre Guirassy in minutul 75 din penalty.

RB Leipzig – Heidenheim (2-1): Toate cele 3 goluri ale meciului au fost marcate in prima repriza. Openda reusea sa deschida scorul pentru RB din penalty in minutul 29. In minutul 44, scorul devenea 2-0, Poulsen, veteranul taurilor marca. Ultima reusita a meciului era reusit de catre Gimber in minutul 45+2.

Bundesliga etapa 13: Meciuri spectaculoase

Augsburg – Frankfurt (2-1): Augsburg deschidea scorul in minutul 29 prin Uduokhai, insa golul acestuia era anulat pentru ofsaid. In cele din urma, se intra cu avantaj la cabine pentru gazde, Jensen marcand in minutul 35. In minjutul 58, scorul lua avans pentru gazde, Iago marcand din pasa lui Demirovic. Gazdele iroseau un penalty in minutul 76, prin Demirovic, si scorul ramanea 2-0. In cele din urma, Frankfurt reusea sa puncteze in minutul 78, prin autogolul lui Dahmen.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Bundesliga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Monchegladbach – Hoffenheim (2-1): In prima parte se inregistra o remiza alba, fara mari realizari. Gladbach reusea sa deschida scorul in minutul 58 prin Plea, din penalty. Dupa doar 2 minute, Hoffenheim reusea sa restabileasca egalitatea prin Weghorst. In minutul 80, gazdele reuseau sa se impuna, Ngoumou marcand.

Bochum – Wolfsburg (3-1): Punctul culminant al meciului a fost reprezentat de prima parte, unde s-au marcat 3 goluri. Gazdele deschideau scorul in minutul 19 prin Osterhage. Avansul se majora in minutul 39, Bernardo marcand. Golul oaspetilor era marcat de catre Svanberg in minutul 45+1. Ultima modificare a tabelei era produse de catre Antwi-Adjei in minutul 87.

Bundesliga etapa 13: Alte rezultate

Darmstadt – Koln (0-1): ’60 Selke

Mainz – Freiburg (0-1): ’69 Gregoritsch

Clasament dupa etapa 13: Primele sase