Biletul zilei - 25.01.2023

Bundesliga etapa 12: Liderul ramane pe pozitie in etapa meciurilor mai putin spectaculoase!

Bundesliga etapa 12: Surprize

Wolfsburg – RB Leipzig (2-1): Gazdele reuseau sa deschida scorul inca din minutul 9 prin golgheterul sau Wind si sa intre cu acest avantaj la pauza. RB reusea sa restabileasca egalitatea in minutul 52, prin Poulsen. In cele din urma, gazdele reuseau sa streaca din nou in avantaj, prin Rogerio in minutul 66, si sa inregistreze o noua victorie in acest sezon.

Bundesliga etapa 12: Meciuri spectaculoase

Frankfurt – Stuttgart (1-2): Toate cele 3 reusite al meciului au fost inregistrate in prima repriza. Stuttgart pare sa isi fi revenit odata cu intoarcerea pe teren a golgheterului Guirassy, care nu a marcat in acest duel. Oaspetii reuseau sa deschida scorul in minutul 1, prin Undav. Frankfurt egala in minutul 26, in urma autogolului lui Anton. In prelungirile meciului avea sa fie stabilit scorul final, de catre Undav in minutul 45+1.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Bundesliga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Dortmund – Monchengladbach (4-2): Punctul culminant al meciului a fost reprezentat de prima repriza. Oaspetii incepeau in forta meciul, reusind sa marcheze de doua ori in prima jumatate de ora, prin Reitz in minutul 13 si Kone in minutul 28. Pana la pauza, vicecampioana reusea o remontada, revenind in joc prin reusita luuu Sabitzer in minutul 30, Fullkrug egaland in minutul 32, iar Bynoe-Gittens ducand scorul la 3-2 in minutul 45. Ultima modificare a tabelei era produsa in minutul 90+7 de catre Malen.

Bundesliga etapa 12: Alte rezultate

Koln – Bayern (0-1): ’20 Kane

Union Berlin – Augsburg (1-1): ’39 Demirovic (0-1, penalty), ’88 Volland (1-1)

Freiburg – Darmstadt (1-1): ’18 Honsak (0-1), ’35 Holer (1-1)

Heidenheim – Bochum (0-0)

Hoffenheim – Mainz (1-1); ’39 Richter (0-1), ’48 Skov (1-1)

Clasament dupa etapa 12: Primele sase