Biletul zilei - 25.01.2023

Bundesliga etapa 11: Leverkusen ramane in frunte!

Bundesliga etapa 11: Surprize

Stuttgart – Dortmund (2-1): Stuttgart pare sa isi fi revenit in forma, odata cu reintoarcere pe teren a golgheterului Guirassy. Gazdele ratau sansa deschideri scorului in minutul 11, cand Fuhrcih rata un penalty. In cele din urma cei ce deschideau scorul erau oaspetii, Fullkrug deschizand scorul in minutul 36. Pana la pauza insa, mai exact minutul 42, Stuttgart avea sa egaleze, Undav marcand. In finalul meicului gazdele reuseau sa se impuna, Guirassy puncta pentru 2-1 in minutul 83 din penalty, revenind cu gol dupa o accidentare.

Bundesliga etapa 11: Favorite care s-au impus

RB Leipzig – Freiburg (3-1): Simons, noua stea din cadrul clubului RB Leipzig deschidea scorul inca din minutul 6. In minutele de prelungire ale primei repriza, mai exact 45+6, Freiburg egala prin Rohl. In partea a doua a meciului, RB avea sa se impuna marcand de 2 ori, mai intai trecand din nou in avantaj prin Openda in minutul 79 din penalty. Scorul final al meciului fiind stabilit de Baumgartner in minutul 80.

Bundesliga etapa 11: Meciuri spectaculoase

Bremen – Frankfurt (2-2): Primul gol al meciului avea sa vina in minutele de prelungiri, 1-0 dupa golul marcat de Ducksch in minutul 45+2 din penalty. Bremen reusea sa majoreze avantajul in minutul 50, Borre ducand scorul la 2-0. Frankfurt reusea sa revina in meci in minutul 65, Skhiri readucand echipa in joc. In cele din urma, oaspetii reuseau sa egaleze, Smolcic egaland la 2 in minutul 75.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Bundesliga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Monchengladbach – Wolfsburg (4-0): Gazdele evoluau foarte bine in ambele reprize, marcand cate 2 goluri in fiecare repriza. Prima modificare a tabelei a fost produsa de Cvancara in minutul 16. La pauza scorul avea sa fie de 2-0, Reitz marcand in minutul 42. Scorul lua amploare in minutul 64, Honorat punctand. Scorul final al meciului era stabilit de catre Plea in minutul 71.

Leverkusen – Union Berlin (4-0): Farmacistii continua forma extraordinara din acest sezon. Grimaldo reusea sa deschida scorul in minutul 23 si sa stabileasca scorul primei reprize. In a doua repriza, gazdele aveau sa inscrie de 3 ori, Lossounou ducea scorul la 2-0 in minutul 57, iar Tah ducand scorul la 3-0 in minutul 73. Scorul final al meciului era stabilit de catre Tella in minutul 83.

Bayern – Heidenheim (4-2): Kane straluceste din nou, punctand de 2 ori in prima repriza, minutele 14 si 44 stabilind astfel scorul primei parti. Meciul avea sa ia o intorsatura neasteptata, Heidenheim reusea sa egaleze, marcand in minutele 67 si 70 prin Kleindienst si respectiv Beste. In cele din urma, Bayern reusea sa se impuna, Guerreiro marcand pentru 3-2 in minutul 72, iar Choupo-Moting marcand pentru 4-2 in minutul 85.

Bundesliga etapa 11: Alte rezultate

Darmstadt – Mainz (0-0)

Augbsurg – Hoffenheim (1-1): ’23 Weghorst (0-1), ’53 Demirovic (1-1)

Bochum – Koln (1-1): ’25 Daschner (1-0), ’54 Selke (1-1)

Clasament dupa etapa 11: Primele sase