Biletul zilei - 08.03.2023

Bundesliga etapa 10: Der Klassiker, din nou in culoarea rosie!

Bundesliga etapa 10: Surprize

Mainz – RB Leipzig (2-0): Prima repriza avea sa se incheie cu scorul de 0-0. In cea de a doua parte a reprizei secunde, Mainz reusea sa deschida scorul, prin Lee Jae-Sung, in minutul 76. Cel de al doilea gol al gazdelor avea sa fie marcat de catre Barreiro in minutul 80.

Heidenheim – Stuttgart (2-0): Se pare ca absenta golgheterului oaspetilor are o importanta majora in cadrul echipei. Prima repriza se incheia cu scorul cu care incepea, 0-0. Stuttgart rata sansa de a deschide scorul in minutul 57, prin Silas. Cei ce aveau sa deschida scorul in minutul 70, prin Schoppner. Scorul final al meciului era stabilit de catre reusita lui Kleindienst in minutul 90+4.

Bundesliga etapa 10: Favorite care s-au impus

Dortmund – Bayern (0-4): Bayern avea sa inceapa meciul in forta, deschizand scorul inca din minutul 4 prin Upamecano. Dupa doar 5 minute, superstarul britanic, Kane marca si el in minutul 9, stabilind si scorul pauzei. Kane isi trecea o dubla in cont in minutul 72, cand marca din pasa lui  Coman. In cele din urma, Kane, isi trecea in cont prima tripla in primul Der Klassiker disputat, in minutul 90+3.

Bundesliga etapa 10: Meciuri spectaculoase

Union Berlin – Frankfuth (0-3): Oaspetii deschideau fulgerator scorul, in minutul 2 prin Marmoush. Marmoush isi trecea din nou numele pe lista marcatorilor cand ducea scorul la 0-2, stabilind astfel scorul primei parti. In cea de a doua repriza, Nacho stabilea scorul final al oaspetilor, in minutul 82.

Wolfsburg – Bremen (2-2): Bremen puncta prima, Ducksch deschizand scorul in minutul 7. Pana la pauza, gazdele egalau, Cerny punctand in minutul 37. Wolfsburg intorcea scorul in minutul 59, Paredes introducand mingea in poarta. Dupa doar 6 minute, Borre reusea sa restabileasca egalitatea si totodata rezultatul final.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Bundesliga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Hoffenheim – Leverkusen (2-3): Liderul puncta inca din minutul 9 rpin Wirtz. La pauza avea sa se intre cu avantaj de 2 goluri pentru oaspeti, Grimaldo punctand in minutul 45+1. In doar doua minute, gazdele reuseau sa revina in meci, Stach reducand din diferenta in minutul 56, iar Weghorst egaland in minutul 58. In cele din urma, Leverkusen avea sa se impuna, Grimaldo marcand pentru 2-3 in minutul 70.

Freiburg – Monchengladbach (3-3): Freiburg era cea ce puncta prima, in minutul 7 prin Holer. Pana la sfarsitul primei jumatati de ora, Gladbach intorcea scorul. Siebatcheu egala in minutul 25, iar Plea ducand scorul la 1-2. Scorul primei parti era stabilit de catre  Weigl in minutul 39 din penalty. Freiburg relansa meciul in minutul 70, cand Weisshaupt ducand scorul la 2-3. Sarbatoarea gazdelor era pornita in minutul 90+6, cand Grifo reusea sa egaleze din penalty.

Bundesliga etapa 10: Alte rezultate

Darmstadt – Bochum (1-2): ’25 Asano (0-1), ’43 Nurnberger (1-1), ’54 Asano (1-2)

Koln – Augsburg (1-1): ’16 Maina (1-0), ’25 Tietz (1-1)

Clasament dupa etapa 10: Primele sase