Biletul zilei pauza final - 25.01.2020

Bundesliga etapa 1: Spectacolul incepe inca din prima etapa!

Bundesliga etapa 1: Favorite care s-au impus

Bremen – Bayern (0-4): Campioana Germaniei deschidea rapid scorul, in minutul 4, Sane modifica pentru prima data tabela. Gazdele aveau sa egaleze rapid, in minutul 8 prin Fullkrug insa golul acestuia fiind anulat pentru ofsaid. A doua repriza avea sa aduca alte 3 goluri pentru oaspeti. In minutul 74, Kane marca primul sau gol in prima liga germana. Bayern ducea scorul la 0-3 in minutul 90 prin Sane, iar tanarul Tell ducea scorul la 0-4 in minutul 90+4.

Bundesliga etapa 1: Meciuri spectaculoase

Leverkusen – RB Leipzig (3-2): Leverkusen marca prima in acest duel, Frimpong deschizand scorul in minutul 24. Tah majora avantajul gazdelor in minutul 35. La pauza se intra cu scorul de 2-1 dupa reusita lui Olmo din minutul 39. Prima care marca in repriza secunda era tot Leverkusen, farmacistii ducand scorul la 3-1 in minutul 64. Ultimul marcator alk meciului avea sa fie Openda, care inscria primul sau gol in Bundesliga in minutul 71.

Union Berlin – Mainz (4-1): Gazdele incepeau seoznul in forta, reusind sa puncteze de doua ori in primele 9 minute prin Behrens, care marca in minutul 1 si 9, intrand cu acest avantaj la pauza. In minutul 63 oaspetii beneficiau de un penalty, ratat insa de catre Ajorque. Caci o readucea pe Mainz in meci in minutul 64. Behrens isi consacra tripla in minutul 70, ducand scorul la 3-1. Ajorgue avea sa mai rateze un penalty in acest meci, in minutul 88. Scorul final al meciului era stabilit de catre Pantovic in minutul 90+6.

Stuttgart – Bochum (5-0): Gazdele reuseau scorul primei etape si se propulseaza in fruntea clasamentului. Prima repriza aducea doua goluri, Guirassy deschidea scorul in minutul 18, iar Zagadou stabilea scorul primei reprize in minutul 38. Repriza secunda aducea alte 3 goluri in meci, Silas ducea scorul la 3-0 in minutul 60. Acelasi Silas ducea scorul la 4-0 in minutul 67. Scorul final al meciului era consacrat de catre Guirassy trecandu-si in cont o dubla in minutul 77.

Augsburg – Monchengladbach (4-4): Acest duel avea sa aduca meciul cu cele mai multe goluri din prima etapa. Prima repriza aducea 6 goluri pe tabela. Oaspetii deschideau scorul prin Itakura in minutul 13, iar Cvancara ducea scorul la 0-2 in minutul 27. Rexhbecaj o readucea in joc pe Augsburg cu golul sau din minutul 29. Ngoumou ducea scorul la 1-3 dupa reeusita sa din minutul 37. La pauza se intra la egalitate, gazdele reusind sa egaleze prin reusitele lui Bauer din minutul 41 si Michel in minutul 45+7 din penalty. Augsburg reusea sa treaca pentru prima data in avantaj, Vargas punctand pentru 4-3 in minutul 76. Scorul final al meciului era stabilit de catre Cvancara din penalty in minutul 90+7.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Bundesliga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Bundesliga etapa 1: Alte rezultate

B. Dortmund – Koln (1-0): ’88 Malen

Wolfsburg – Heidenheim (2-0): ‘6, ’27 Wind

Hoffenheim – Freiburg (1-2): ’39 Szalai (autogol, 0-1), ’45+3 Sallai (0-2), ’50 Kabak (1-2).

Frankfurt – Darmstadt (1-0): ’40 Kolo Muani

Clasament dupa etapa 1: Primele sase