wimbledon 2019

Biletul zilei Wimbledon – 08.07.2019

Dupa o zi de pauza bine meritata pentru jucatorii prezenti la Wimbledon, astazi reincepe actiunea si ne asteptam, ca de obicei, la spectacol din partea celor ce vor evolua pe teren. Pentru biletul zilei de la acest turneu ne vom baza pe doua meciuri din circuitul feminin si doua meciuri din circuitul masculin. Nu uitati sa analizati si voi fiecare eveniment in parte inainte de a plasa biletul propus.

Resultado de imaxes para kvitova wimbledon 2019

Konta – Kvitova

Partida este programata la ora 17:00, iar prima sansa la victorie o are jucatoarea din Cehia, Kvitova, ce ocupa pozitia cu numarul 6 in clasamentul WTA. Ea vine dupa 3 victorii sigure obtinute la acest turneu, invingandu-le, in ordine, pe Jabeur, Mladenovic si Linette, fara set pierdut. De partea cealalta, Konta ocupa pozitia cu numarul 18 in clasamentul WTA, revenind usor, usor in clasament dupa o perioada in care nu se regasea. Ea a reusit sa le invinga la acest turneu pe Ana Bogdan, scor 0-2, Siniakova, scor 0-2, si pe Stephens, scor 1-2. Cele doua jucatoare s-au mai intalnit de 4 ori, Kvitova castigand 3 intalniri, doua dintre ele pe hard. Mizam astazi pe jucatoarea din Cehia, la o cota foarte frumoasa.

Resultado de imaxes para haleo wimbledon 2019

Halep – Gauff

Ce meci ne asteapta astazi fratilor, tinand cont ca favorita noastra, Simona Halep, o va intalni pe jucatoarea in varsta de 15 ani, Gauff, surpriza acestui turneu, ce a reusit sa doboare cateva recorduri importante. Halep a scazut usor in clasamentul WTA, insa ii tinem pumnii la acest turneu, unde pastreaza in continuare sanse pentru victorie, numeroase jucatoare valoroase fiind eliminate din competitie. Halep a disputat 3 meciuri la Wimbledon in 2019, invingandu-le pe Sasnovich, scor 2-0, Buzarnescu, scor 2-1, si pe Azarenka, scor 2-0. Gauff se va afla astazi la a 7-a aparitie la Wimbledon, ea jucand si 3 meciuri pentru calificari. Culmea, ea a pierdut un singur set, in ultimul meci, in fata lui Hercog, in rest castigandu-si meciurile fara set pierdut. Consider ca va fi un meci cat de cat echilibrat aici, de aceea mizez pe cel putin 18 game-uri in meci.

Resultado de imaxes para querrey wimbledon 2019

Querrey – Sandgren

Trecem pe tabloul masculin acum si ne deplasam spre intalnirea dintre Querrey, ocupantul pozitiei cu numarul 65 in clasamentul ATP, si Sandgren, ocupantul pozitiei cu numarul 94. Se vor intalni doi jucatori americani, asa ca spectacolul trebuie sa fie la el acasa. Querrey n-a avut emotii in cele 3 meciuri disputate la acest turneu, reusind sa elimine un favorit, pe Thiem, in primul meci, scor 1-3, urmand doua victorii in fata unor adversari mai comozi, precum Rublev, scor 3-0, si Millman, scor 3-0. Trebuie sa tinem cont ca serviciul este un atu important pentru Querrey, asa ca avem si noi avantaj pentru pronosticul ales. Sandgren a produs si el o surpriza in ultima partida disputata, reusind sa-l invinga pe italianul Fognini, ocupantul pozitiei cu numarul 10 in clasamentul mondial de tenis, insa ce este de remarcat mai mult este modul in care l-a invins, in 3 seturi. Sandgren i-a mai invins pe Uchiyama si Simon. Ma astept ca acesta sa fie putin obosit, asa ca mizez pe victoria lui Querrey la cel putin doua game-uri diferenta.

Resultado de imaxes para rojer tecau wimbledon 2019

Rojer/Tecau – Gonzalez/Zeballos

Incheiem biletul zilei de astazi cu un meci ce il are in prim-plan pe alt roman, Horia Tecau, ce ne asteptam ca astazi sa se impuna impreuna cu al sau coechipier, Rojer J-J, in fata perechii formata din Gonzales si Zeballos. Cele doua perechi nu s-au mai intalnit in trecut, asa ca vom avea parte de un joc frumos si incins, tinand cont ca ei nu se cunosc in aceasta forma. Rojer si Tecau au reusit sa treaca de Cecchinato/Seppi si de Martin/Nys in minimum de seturi, scor 3-0. Ei sunt favoriti in partida de astazi si speram sa invinga, deoarece selectia noastra este victoria lor. Gonzalez si Zeballos au reusit sa-i invinga pe Erlich/Sitak, scor 0-3, si pe Carreno-Busta/Lopez, scor 0-3. Analizati si voi inainte de a plasa!