biletul zilei tenis 27 05 2019 0527023842

Biletul zilei tenis – 27.05.2019

Roland Garros ne rezerva multe partide interesante astazi, asa ca pentru biletul zilei din tenis ne vom baza pe doua meciuri atractive, selectand o intalnire din circuitul masculin si o intalnire din circuitul feminin, mizand pe game-uri, dar si pe o favorita la victorie. Va recomandam sa analizati si voi acest bilet inainte de a plasa.

Hanfmann – Nadal

Incepem biletul zilei din tenis de astazi cu intalnirea dintre Hanfmann si Nadal, meci ce va incepe la ora 13:30 si nu incape discutie cine este favorit la victorie. Hanfmann ocupa pozitia cu numarul 180 in clasamentul ATP, el aratand foarte bine in calificari, unde nu a pierdut set, trecand de Rosol, Ofner si Lestienne. Ma astept ca el sa aiba o ambitie mare astazi si sa castige cel putin 7 game-uri. De partea cealalta, Nadal ocupa pozitia cu numarul 2 in clasamentul ATP, el venind dupa un succes categoric la Roma, in fata lui Djokovic, scor 1-2, nepierzand set pana in finala. Regele zgurii revine la Roland Garros pentru a-si apara trofeul obtinut anul trecut, avand si in acest an sanse mari sa-l castige.

Buzarnescu – Alexandrova

A doua selectie de pe biletul zilei din tenis de astazi vine din circuitul feminin, acolo unde Buzarnescu o va intalni pe Alexandrova, intr-un meci programat la ora 17:30. Buzarnescu ocupa pozitia cu numarul 33 in clasamentul WTA, ea venind dupa o infrangere la turneul de la Roma, in fata locului 1 mondial, Osaka, pierzand in doua seturi, insa a reusit sa castige doua meciuri la acel turneu, trecand de Ostapenko si Goerges. De partea cealalta, Alexandrova ocupa pozitia cu numarul 58 in clasamentul feminin de tenis, ea venind dupa o infrangere la Nurnberg, fiind eliminata de Kudermetova, scor 0-2. Ea a obtinut o singura victorie in ultimele 5 meciuri disputate, toate pe zgura, de aceea nu-i acord sanse astazi.

Mai jos aveti biletul zilei de astazi. Mult succes tuturor!