biletul zilei tenis 23 05 2019 0523024457

Biletul zilei tenis – 23.05.2019

Pentru biletul zilei din tenis de astazi ne vom baza pe doua partide, una din sferturile de finala ale turneului de simplu masculin de la Lyon si una din sferturile de finala ale turneului de simplu feminin de la Nurnberg, Germania. Va recomandam sa analizati fiecare eveniment in parte inainte de a plasa biletul propus.

F. Auger – Johnson

Incepem biletul zilei pe tenis de astazi cu partida din sferturile de finala de la Lyon, acolo unde F. Auger il va intalni pe Johnscon, intr-un meci ce va incepe la ora 18:45 si il are ca favorit la victorie pe jucatorul canadian, ce a aratat foarte bine in acest an, reusind sa urce multe pozitii in clasamentul ATP. Auger ocupa pozitia cu numarul 28 in prezent, insa are sanse mari sa mai urce pozitii. A reusit sa il invinga pe Millman la acest turneu, scor 2-0. El a pierdut in primul meci disputat la turneul de la Roma, in fata unui adversar mai experimentat, Coric, scor 2-1. Johnson ocupa pozitia cu numarul 59 in clasament, venind dupa doua victorii consecutive la acest turneu, invingandu-i pe Herbert, scor 2-1, si pe Harris, scor 2-0. Ultima infrangere a jucatorului american a venit cu Sinner, in primul meci disputat la Roma, scor 1-2.

Putintseva – Friedsam

A doua selectie de pe biletul zilei din tenis vine de la turneul de simplu feminin din Nurnberg, Germania, acolo unde se vor intalni Putintseva si Friedsam, jucatoarea din Kazakhstan avand prima sansa la victorie. Putintseva ocupa pozitia cu numarul 39 in clasamentul WTA, ea venind dupa doua victorii consecutive la acest turneu, invingandu-le pe Jakupovic, scor 1-0, si pe Barthel, scor 2-0. Ultima infrangere a venit la Roma, contra lui Kvitova, scor 0-2. Friedsam ocupa pozitia cu numarul 523 in clasament, ea venind dupa doua victorii, una contra Irinei Begu, scor 2-1, si una contra lui Petkovic, scor 2-0. Ma astept ca astazi Friedsam sa aiba probleme, tinand cont ca va intalni ocupanta pozitiei cu numarul 39 in clasamentul mondial.

Mai jos aveti biletul zilei de astazi. Mult succes tuturor!